Možná občas pocítíte, že čím jste starší, tím víc nenávidíte lidi. Že se v tom poznáváte? Přinášíme 10 důvodů, proč tomu tak je:

1. Často jste se v lidech zklamali

Ze všeho toho zklamání, které vám vaše okolí uštědřilo, jste už unavení a jen tak někomu nevěříte. S přibývajícími léty vám proto romantické filmy a tklivé písně o lásce a přátelství až za hrob připadají úsměvné.

2. Jste vyhořelí

Přestože možná pracujete ve svém vysněném zaměstnání a děláte práci, která vás skutečně naplňuje, v životě jste zahlceni zdánlivě nekonečnými seznamy úkolů. Je proto až příliš snadné zapomenout na odpočinek a čas pro sebe, abyste se zotavili. A to bohužel časem může vést až k syndromu vyhoření.

3. Uvědomíte si, že ty nejúžasnější věci kolem nás ničí lidé

Všimli jste si někdy, že ke zničení čehokoli, ať už drahocenné památky či přírodních krás, stačí jedna hloupá osoba? Člověk ničí dnes a denně. A vás to prostě štve.

4. Zjistíte, že většina lidí, které potkáte, je nudná

Jak takové lidi poznáte? Celý jejich život se točí kolem věcí, které nejsou důležité, například majetek, pozlátko nebo třeba drby. Jejich povrchní „starosti“ o tom, že si soused koupil nové nablýskané auto nebo že kolega vzal rodinu na drahou exotickou dovolenou, vás ve skutečnosti nenutí přemýšlet o ničem konkrétním.

5. Přijdete na to, že většina lidí je falešná

Skutečnost, že většina lidí, které za život potkáte, nedokáže mluvit o tom, jak se skutečně cítí, čím si procházejí nebo co si o vás upřímně myslí, je vskutku zarážející. V dnešním světě je bohužel běžné, že se ani od nejbližších nedozvíte úplnou pravdu.

6. Řešit dramata lidí ve vašem okolí je vyčerpávající

Spíš, než byste řešili kdo, s kým, kde, jak, proč a za kolik, se raději podíváte na akční film v televizi. Tamější drama je zábavnější, a co víc, nijak negativně vás na rozdíl od životních dramat, eskapád a konfliktů neovlivní.

7. S přibývajícím věkem se stáváte více introvertními

Čím jste starší, tím více zjišťujete, že už nechcete tak často chodit do společnosti a poznávat stále nové a nové lidi. Stává se z vás introvert, kterému je dobře všude tam, kde to zná. Tento rys je však přirozenou součástí stárnutí.

8. Máte nulovou toleranci vůči lidem, kteří vás soudí a říkají vám, co máte dělat

Lidé se vždy rádi zlobí a pohoršují nad tím, když jiní žijí podle svého, přičemž se tato představa zcela vymyká té jejich. Je však důležité si uvědomit, že nikdo nemá právo soudit život druhého, natož mu říkat, jak má žít.

9. Lidé se k sobě chovají stále hůř a hůř

Když jsme děti, všichni na nás šišlají, mazlí se s námi a odpustí nám téměř cokoli. V pubertě s námi házejí hormony, tropíme hlouposti a lidem začínáme být trnem v oku. A když konečně přijde dospělost, lidé přemýšlí, jak a čím bychom pro ně mohli být užiteční a vzájemně se využívají.

10. Těžko se vypořádáváte s povrchním chováním

Není dne, kdy by se naše okolí či veřejnost nezaobírala tím, jak kdo vypadá, co kdo nosí, kolik kdo váží nebo čím si kdo vydělává na živobytí. Předsudky a povrchní chování vládnou světu, jen my je s přibývajícím věkem více vnímáme.

Jak si opět užívat společnosti ostatních?

1. Obklopte se přáteli a rodinou

Pokud trpíte sociální úzkostí pramenící z pocitu „co si o mně asi tak ostatní pomyslí“, pokuste se trávit čas alespoň se svou rodinou a nejbližšími přáteli, kteří vás berou přesně takové, jací jste. Řešením je i vyhledání speciální pomoci.

2. Dávejte pozor na to, jak žijete svůj život

Na stárnutí se pokuste podívat jinou optikou. Neříkejte proto, že stárnete, ale že žijete déle. Pozitivní přístup je klíčem k úspěchu.

3. Zůstaňte aktivní

Naše zdraví a kondice jsou základním kamenem produktivního života i dlouhověkosti. Pokud proto zůstanete fyzicky aktivní a budete se věnovat smysluplným činnostem, budete s přibývajícím věkem také šťastnější a spokojenější.

Zdroj: vlasta.cz Why Do I Hate People? 15 Reasons You Hate People More As You Get Older | YourTango

Související články