Snad každý zažil první rande, které trvalo jen pár minut i takové, které nebralo konce. Každý má nějakou zábavnou historku a jistě byste si vzpomněli i na super trapné rande. Pokud už jste ve věku, kdy hlavně nechcete ztrácet čas, už na první schůzce si můžete udělat jasno. Přestože většina stejně vsadí na první dojem, určitě se hodí dozvědět se o druhém relevantní informace. Na tohle se vyplatí zeptat.

Související články

Jak ses dnes měl?

Když už jdete na rande, často základní informace týkající se třeba práce či trávení volného času, o sobě vzájemně víte. Někdy ale ne. Abyste rovnou nespustili křížový výslech, stačí se jednoduše zeptat, jak se člověk má, jaký měl den, týden, co dělal, co je u něj nového. Nenásilným způsobem si tak postupně povíte to nejdůležitější z vaší denní rutiny.

Co rád děláš ve volném čase?

Otázka „jaké máš koníčky?“ zní úžasně strojeně. Spíš než tímto vágním způsobem se proto zeptejte podle toho, co vás samotné baví. Rádi ve volném čase běháte, jezdíte na kole, hrajete míčové hry? Pak se zeptejte na sport. Nebo se radši věnujete hudbě, chodíte na koncerty, hrajete na hudební nástroj a tak dále? Pak se zeptejte na hudbu či jiný druh umění.

Související články

Co plánuješ na léto?

Anebo na podzim, vánoční svátky, zimní dovolenou, Velikonoce a tak dále. Pochopitelně záleží, v jakém části roku vaše rande zrovna probíhá. Každopádně i tímto způsobem se vám pohodovou, nenásilnou cestou dokreslí obrázek toho druhého. Zjistíte více o tom, jak tráví volný čas, co ho baví nebo jaký je.

Co máš rád za filmy?

Na filmy, seriály, knihy se určitě na prvním, případně některém z dalších, rande zeptejte. I když existuje mnoho párů, kteří mají v této oblasti zcela odlišný vkus, přesto to vypovídá o mnohém. Pokud se opět nechcete ptát takto obecně, zeptejte se, jestli třeba viděl seriál nebo film, který vás osobně v poslední době zaujal.

Související články

Kam rád cestuješ?

Jakmile přijde řeč na cestování, s nadsázkou by se dalo říct, že jsou jen dvě možnosti. Buď se druhý náruživě rozpovídá, anebo vůbec. Jste-li akční typ, asi hned poznáte někoho, kdo je spokojenější, když tráví dovolenou na chatě. I tahle informace vám může hned na začátku odhalit, zda byste si svým životním stylem sedli nebo spíš ne.

Zdroj: vlasta.cz 10 Perfect Questions to Ask On The First Date To Really Get To Know Someone - One Love Foundation (joinonelove.org)

Související články