Málokdo možná ví, že Filip Blažek, který dnes svojí profesí žije jako nikdo, se v mládí o uměleckou dráhu příliš nezajímal. Chtěl se stát slavným fotbalistou. Přesto se však nakonec na pražskou konzervatoř přihlásil a od toho okamžiku bylo rozhodnuto.

Po absolutoriu nastoupil do svého prvního divadelního angažmá v Mostě, odkud putoval do Divadla ABC. Zahrál si i na prknech Stavovského či Národního divadla a řadu let se objevoval také v muzikálových produkcích v Divadle Kalich. Nyní ho můžeme vídat v představeních v Divadle na Vinohradech či ve Studiu DVA.

Zavzpomínat na dvacetiletého Filipa Blažka v pohádce Nesmrtelná teta můžete ve videu:

Zdroj: Youtube

Od pohádkového hezounka k policejnímu vyšetřovateli

Přestože je divadlo jeho velkou láskou, dopustit nedá ani na dabing a práci před kamerou, které má v posledních letech víc než dost. A za vše může Nesmrtelná teta. Právě pohádka režiséra Zdeňka Zelenky odstartovala v roce 1993 Blažkovu televizní popularitu. Jeho výkon i vzhled filmaře totiž natolik uchvátil, že ho začali obsazovat do rolí milovníků ve velkém. Vidět jsme ho tak mohli například v pohádkách Kouzelný šíp, Z pekla štěstí, Ošklivá princezna, Andělská tvář, Kouzla králů, nebo třeba Peklo s princeznou. S přibývajícími roky a ubývajícími vlasy se však Filipovy role začaly měnit. Zahrál si tak v rodinných komediích Probudím se včera, Zejtra napořád, Instalatér z Tuchlovic, Pepa, Špindl 2 nebo Andílci za školou.

A nakonec objevil i kouzlo nekonečných televizních seriálů, které diváci doslova milují. Oblíbené byly především Svatby v Benátkách, Letiště, Krejzovi, Přístav, Ententýky, Poslední sezóna, Přešlapy, Slunečná, Policajti z centra nebo třeba aktuálně Případy 1. oddělení. A nutno říct, že kriminálky si Filip Blažek obzvlášť užívá.

Vše podle skutečné události

Prvního vyšetřovatele si zahrál ve zmíněných Policajtech z centra. Kapitán Pražák je pak Filipova druhá role policajta. "Je takový neomalený, působí chladně a nepřístupně, trochu arogantní suverén, ale dříč, který když se zakousne do případu, chytne a nepustí. Proto asi vznikla i jeho přezdívka Rotvajler," hodnotí herec postavu v seriálu Případy 1. oddělení, který představuje skutečnu "mordpartu".

"Samozřejmě se některé dialogy ve scénáři musí vždy trochu upravit, aby se divák nenudil, ale případy, postavy, prostředí a styl vyšetřování je podle skutečnosti," upozorňuje Blažek, který jinak v kriminálních seriálech a filmech hrál vždy převážně lumpy a vrahy.

V plánu je pětiletka

Co se týče soukromí, ani tam oblíbený herec netroškaří a v hlavě má velké plány. Chce trochu méně pracovat a věnovat se rodině. „Ještě tak pět let a zatáhnu za brzdu. Budu si konečně užívat rodiny, holčiček a moc bych si chtěl koupit velkého psa, kterého bych si vychoval. Mým snem je leonberger, což je mohutné plemeno. Holky mají čivavu Fionku, se kterou jsem se fotil na kalendář. Bylo to poprvé v životě, co jsem se fotil, ale holky mě přemluvily. A už se těší, až si kalendář pověsí v pokojíčku,“ prozradil v minulém roce Filip, který má s druhou manželkou Jolanou dcery Johanu a Filippu, kterým by snesl modré z nebe. "Všechny mě mají omotaného kolem prstu a dělají si se mnou, co chtějí. Dokonce i pes, který je taky ženská. Takže snahu o autoritu už jsem dávno vzdal," směje se. S předchozí partnerkou, herečkou Lucií Benešovou, ho pak pojí ještě již dospělý syn Lucian.

Zdroj: vlasta.cz studiodva.cz fdb.cz csfd.cz

Související články