1. Zuby

Ať se nám to líbí, nebo ne, zdravé, krásné a bílé zuby jsou naší vizitkou. Ve většině případů jsou tedy tím prvním, čeho si na člověku všímáme. I proto by mělo být v našem zájmu o svůj chrup pečovat. Nehezké zuby a zápach úst totiž poukazuje nejen na náš nepříliš zdravý životní styl, ale také odráží osobnostní rysy.

2. Gramatika

Mnoho lidí se v dnešní době seznamuje přes sociální sítě a seznamky. A ač by se mohlo zdát, že na psaném projevu nezáleží, protože přece slouží „jen“ k tomu, abychom se domluvili na osobní schůzce, opak je pravdou. Většina lidí totiž styl psaní a především pak českou gramatiku považuje za základ, přes který, jak se říká, nejede vlak. Právě gramatika totiž vypovídá o našem sociologickém vzdělání. Pokud tedy nevidíte rozdíl například mezi „bych“ a „by jsem“, pro některé nemusíte být hoden či hodna další konverzace.

I když by se mohlo zdát, že se přes internet seznamují pouze mladší ročníky, opak je pravdou. I starší páry se seznamují online, ale první jiskra přeskočí spíše na zájmových nebo diskuzních fórech, případně na dalších online službách, které nemají „dohazování” v popisu práce.

3. Sebevědomí

Lidský mozek oplývá celou řadou speciálních dovedností, díky kterým dotyčného při prvním setkání více či méně odhadne. A míra sebevědomí je jedna z nich. Zatímco nosánek posazený nahoru a opovrhování všemi a vším by odradilo snad každého, zdravé sebevědomí je na místě. Pokud se tedy sami necítíme ve své kůži, nevěříme si a nemáme žádnou pozitivní emocionální energii, jak se potom můžeme soustředit na druhého člověka?

Se sebevědomím ostatně souvisí i pověstný první krok. Ať už se jedná o oslovení, dotyk, polibek, začátek sexuálních hrátek nebo žádost o ruku, společnost se od nepaměti přiklání k tomu, že by iniciátorem měl být vždy muž. V dnešním světě se však tyto genderové normy stále více smazávají a muži ženskou aktivitu vítají.

Zdroj: vlasta.cz What People Judge About You When You Make A First Impression | YourTango  Why Online Dating Works for Some and Not Others | Psychology Today

Související články