3 pravidla pro spokojené manželství:

1. Trávit čas odděleně

Každý člověk má potřeby, které jeho partner naplní jen těžko – a to je v pořádku. A proto mají ženy kamarádky a muži kamarády.

Pravidelné setkávání s přáteli je tak nezbytností, díky které se člověk vrátí do vztahu se svou drahou či drahým odpočatý a svěží (tedy pokud se zrovna nevrací z hospody či nočního tahu).

2. Vytvoření jednoho týmu

Jestliže se ve vztahu nebo manželství objeví problémy, neodvracejte zrak. Naopak vytvořte tým a táhněte za jeden provaz. Pokud zjistíte, že se jedná se o problematiku, s níž si sami nevíte rady, obraťte se na nestranného odborníka.

Může vám pomoct uvést konflikty na pravou míru a posunout se z místa. Přemýšlíte, že do problému zatáhnete rodinné příslušníky? Ne, to se opravdu nevyplácí.

3. Trávit čas společně

Opravdu nemáme na mysli zastaralý model manželství, kdy spolu dvojice tráví každý boží den. Ostatně v dnešním nabitém světě je to dokonce nemožné. Jak je ale známo, vztahy rostou a sílí, pokud spolu páry sdílí zvláštní okamžiky.

Zaměřte se proto na kvalitně strávený čas bok po boku. Může jít o zálibu ve sportu, procházky parkem, návštěvy divadla nebo třeba poznávání památek. Je jen na vás, pro co se společně nadchnete a následně budete s radostí sdílet.

Zdroj: vlasta.cz 3 Rules To Have In Your Marriage That Just Make Life Better | Jean Walters | YourTango

Související články