Příkoří a necitlivý posměch. To na základní škole dennodenně zažívala moderátorka Štěpánka Duchková, když jako malá začala nosit brýle. „Pamatuju si, že se mi děti strašně moc smály. Říkaly mi brejlovec obecný. Slýchávala jsem to od nich poměrně dlouhou dobu a moc mě to trápilo,“ vzpomíná hlasatelka s tím, že brýle tenkrát kvůli tomu vůbec neměla ráda. To ovšem bylo za hlubokého komunismu a dnes na ně naopak nedá dopustit.

Chodila na experimentální základní školu a navzdory všemu byla vzornou a poslušnou žačkou. „Byla jsem hodné dítě. Vzpomínám si, že jsem dostala jen jednu poznámku, a tu mám dodnes schovanou. Stálo tam: ‚Svým neukázněným chováním natrhla papír na nástěnce.‘ Je ze třetí třídy a je velmi úsměvná,“ prozradila. A jak to tak vypadá, Štěpánčini synové, dvojčata Kubík a Honzík, budou vzorní po mamince. „Ještě nikdy žádnou poznámku nedostali, čekám, kdy to přijde,“ směje se bývalá rosnička.

S šikanou naštěstí chlapci zkušenost nemají, možná i díky starostlivé výchově obou rodičů. „Odmala je trénujeme v tom, aby se nesmáli nikomu, kdo je nějak odlišný. Na to opravdu dbám. Když je třeba nějaké dítě obézní, tak říkám: ‚Běda vám, abyste se mu smáli!‘ A oni si to vzali za své. Vždycky mi hlásí, že se někdo někomu ve škole smál, ale oni ne. Tak mě snad poslouchají. A kdyby náhodou někdo prováděl něco jim, hned by mi to řekli. Oni mi totiž říkají sami od sebe úplně všechno, i to, co nechci slyšet,“ směje se moderátorka.

Zdroj: vlasta.cz