Kdo by si snad myslel, že soutěžního ducha bude mít moderní pětibojař a olympijský vítěz z londýnských her 2012 už navždy zažraného pod kůží, mýlil by se. Davidu Svobodovi na umístění nezáleží. Ve skutečnosti ho baví jen bratrské hecovačky a porovnávačky. "Jde zkrátka o to, mít nějaké měřítko, a na to je dvojče úplně ideální,“ přiznal po doběhu. Podobně to však měl i ve vrcholovém sportu. „Často se stávalo, že jsem závodil víc kvůli ostatním, abych jim udělal radost, nebo aby měl pětiboj dobré výsledky. Sám pro sebe jsem chtěl jen zlomek toho všeho, co mám za sebou. Třeba vyhrát olympijské hry – to byl čistě můj osobní cíl,“ svěřil se David.

To jeho dvojče Tomáš to má přesně naopak. „Snažím se vždycky závodit a je mi jedno, o jakou sportovní akci se jedná. Baví mě to,“ směje se. Možná i to je důvod, proč nechal Tomáš Davida na nedávném T-Mobile Olympijském běhu daleko za sebou a v nabité konkurenci obsadil celkovou bronzovou příčku. Na start se bratři postavili jako ambasadoři automobilky Toyota, která je zároveň partnerem olympijských her a Českého olympijského výboru.

Zdroj: Youtube

Jak začít s běháním, pokud zrovna trenér není po ruce? David s Tomášem radí, jak na to!

Jak začít s běháním, pokud zrovna trenér není po ruce? David s Tomášem radí, jak na to!

  • Pokuste se správně odhadnout své schopnosti a podle toho nastavte náročnost a četnost tréninků.
  • Stanovte si pevný čas tréninků, který jste vzhledem k povinnostem schopni dodržet.
  • Vydržte, nevynechávejte. I když to bolí. Tělo se musí adaptovat na zátěž.
  • Dbejte na správnou obuv. Pokud si nejste výběrem jistí, nechte si poradit od odborníka v běžecké speciálce.
  • Nezapomínejte na správnou životosprávu, pitný režim, dostatek spánku a základní strečink.

„Nechtějte výrazné výsledky hned, buďte trpěliví. Dbejte i na regeneraci a dávkujte zátěž tak, abyste se těšili na další trénink,“ doplňují na závěr.

Zdroj: https://vlasta.cz Toyota Česká republika