Ženy mají v sobě sílu, která je mocná a lze ji využít ku prospěchu, pokud se ji rozhodnou ženy využít. Tuhle sílu ale silná žena nikdy nepožívá jako zbraň k tomu, aby vyčnívala nad ostatními. Dobře ví, že tuhle sílu má využít k dobru. Silná žena má schopnost milovat, růst, vyvíjet se a vzkvétat. Nedovolí ostatním, aby určovali, jak by měla žít, a nedovolí taky, aby její způsob bytí omezoval ostatní. Nikdy nedělá nic, co by mohlo zničit druhé nebo ji samotnou. Kterých sedm věcí silné ženy po 50 nedělají?

Neztrácí čas tím, aby se litovala

Silná žena chápe, že má nedostatky a že věci nepůjdou vždy podle jejích představ. Silná žena ví, že na každé cestě jsou i nějaké hrboly a že občas může zakopnout. Neztrácí čas litováním sebe sama, přemýšlením o tom, proč a jak. Místo toho se k životu staví čelem, „opraví“, co je potřeba opravit, a jde dál.

Nesnaží se každému zavděčit

Silné ženy po padesátce vědí, co musí udělat, aby se dostaly tam, kam potřebují, a nestarají se o to, co si o tom myslí ostatní. Silná žena ale není chladnokrevná, ale nedovolí, aby to, co si o ní druzí myslí, rozhodovalo o tom, co dělá a chce dělat.

Nesnaží se mít vše pod kontrolou

Silné ženy nechtějí kontrolovat věci, o kterých vědí, že je kontrolovat nejde. Silná žena ví, když nemůže něco změnit, svět se kvůli tomu nezboří. Přijme to jako fakt a neztrácí čas zkoušením. Pokud se vyskytne něco, co nemůže změnit a stane se to překážkou, jednoduše najde způsob, jak ji obejít.

Nenechá ostatní, aby mluvili za ni

Silné ženy po padesátce mají svůj vlastní hlas a vědí to. Tyto ženy promluví nahlas, když cítí, že je to nutné a nepotřebují k tomu prostředníky. Silné ženy po 50 jsou přímočaré a věcné. Mají své vlastní myšlenky, nápady a názory – a nebojí se je vyjádřit.

Nepotřebuje druhé ponižovat

Silná žena nepotřebuje ponižovat ostatní a zlehčovat jejich názory, aby se zviditelnila. Ve skutečnosti je to právě naopak. Když mají ostatní svoje názory a jsou silní, silná je i ona sama. Nezlehčuje názory druhých ani je nepomlouvá. Vidí totiž hodnotu jiného člověka a akceptuje to, ale nikdy ostatní nesráží na zem.

Nevyhýbá se rizikům

Silná žena se nevyhýbá riskování, ať už v osobním nebo profesním životě. Nebojí se, že při prvním pokusu neuspěje. Vidí před sebou cíl, který chce dosáhnout a snaží se o jeho dosažení. Nevyhýbá se výzvě. Nebojí se také projevit svou osobnost i tím, jak se obléká, jaký nosí účes, jaké má koníčky. Silná žena se neuzavírá do škatulek, do kterých společnost běžně zařazuje „starší“ ženy.

Nesnaží se dělat všechno sama

Ve společnosti je zranitelnost vnímána jako slabost, takže mnoho lidí váhá požádat o pomoc. Silná žena si uvědomuje své slabosti a omezení a nebojí se požádat o pomoc. Silná žena ví, jakou odvahu to vyžaduje přiznat si, že ne všechno sama zvládne, a má sílu požádat ostatní o pomoc.

Buďte silná žena

Každá žena má schopnost být silnou ženou. Ženy, které jsou silné, mívají na čele často negativní stigmata, ale ženy mohou být silné, a přitom stále ženské. Můžeme být silné, přitom laskavé, velkorysé a úžasné. Zkuste najít svou vnitřní sílu a kultivujte ji. Jakmile ji v sobě najdete, uvidíte, jak ji začnete milovat.

Zdroj: Vlasta.cz primewomen.com

Související články