Nebojte se rozhodování, vždy vás někam posune

Jak se správně rozhodnout? Rozumem nebo intuicí?

Každý den činíme řadu rozhodnutí. Možná i bezděky. O maličkostech i věcech, které nám zásadně změní život. Problém je v tom, že mnohdy se nedokážeme přiklonit k žádné z variant řešení situace. Udělat krok do neznáma může být pro někoho velmi skličují...

Polyamorie neboli láska k více osobám

Když dva na lásku nestačí: Dokázala byste žít v netradičním svazku?

Monogamie je přežitek. Čím dál tím víc lidí otevřeně mluví o polyamorii, tedy otevřené lásce k více osobám. Než začnete nesouhlasně kroutit hlavou, věřte, že nejde zdaleka jen o sex, a o svatby už vůbec ne.

Novinářka Renata Kalenská

Glosa Renaty Kalenské o tom, proč nevěří horoskopům

Nikdy jsem nevěřila horoskopům. Rady typu „tento týden se mějte na pozoru, protože kolem vás může bez povšimnutí projít ten pravý", mě ale fascinovaly. Vždycky si představuju, jak ženy kozorožky chodí od pondělí do neděle po městě s očima na stopkách...

Počet svateb po dlouhé době lehce roste

Soumrak, nebo úsvit manželství? Počet svateb po dlouhé době vzrostl!

Poprvé po jedenácti letech vzrostl podle statistik počet svateb. Trend se obrací. Manželství opět přichází do módy. V dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci, dokud nás smrt nerozdělí. Častěji ale vnímáme manželství jako instituci, kterou klidně může dřív...

Obrázek Vlasta.cz

Svatba po padesátce: Příběhy nevěst, které už o životě něco vědí

Bílé šaty s vlečkou, závojem, obrovskou kyticí a stovkou hostů na svatební hostině? Proč ne, dnes jsou zase v módě vdavky, ale taky pořádná veselka. A věk snoubenců? Klidně i přes padesát!

Raději manželství na chvíli nebo být sama?

Manželství na dobu určitou: Uměla byste v takovém svazku žít?

Svatba a pak až do smrti spolu? A co takhle „pokusné manželství“, kdy si partneři po pár letech řeknou, zda chtějí pokračovat, nebo se raději v klidu rozejdou? Zní to bláznivě, přesto je manželství na dobu určitou pro mnohé mladé lidi alternativou, k...

Co je na rozvodu nejdůležitější? Pomoci dětem!

Příběh střídavé péče: Víte, proč syna objímám čtyřiadvacetkrát denně?

Kateřina se rozváděla, když byly Matoušovi tři roky. Jeho tatínek se chtěl od začátku o Matouše starat, ale oba se shodli, že na střídavou péči je syn ještě malý, tak se dohodli na společné. Jaký je v tom rozdíl?

Zvolte strategii a vítězství je vaše!

Víte, jak vyhrát každou hádku? Pět nejlepších strategií pro všechny situace

Bez ohledu na to, s kým se hádáte – ať už jde o manžela, nejlepšího přítele, dítě, nebo kolegu –, tyhle jednoduché strategie vám zaručeně pomohou zůstat v klidu. Nakonec zjistíte, že jste vyhrála vy i váš protějšek.

Obrázek Vlasta.cz

Mýty o domácím násilí. Taky je máte v hlavě?

Téměř každá druhá z nás zažila domácí násilí. Policie zasáhnout nemůže, protože trpíme bití, znásilňování a ponižování tiše. I kvůli těmto 6 mýtům.

Neumíte odpočívat? Naučte se to!

Jste ve stresu? Kašlete na jedničkářku ve vás a začněte být lehkomyslná!

Stoupá vám tep nebo se zrychluje dech při každé prkotině? Naučte se být paní svých hormonů a ne naopak. Jak to dokážete?

Péče o starší generaci bývá vyčerpávající

Prokletí sendvičové generace: Co dělat, když na sebe nemáte ani minutu

Děti měly před čtyřicítkou, takže ty dnes sotva chodí do školy. Rodiče jim mezitím zestárli do věku, kdy potřebují pomáhat. Staráním se o děti, domácnost a mámu s tátou tak v době, kdy by se měly začít věnovat samy sobě, tráví až dvacet...

Obrázek Vlasta.cz

Je mi padesát: Na co bych se měla připravit?

Když od jistého věku přestáváte slavit narozeniny a do plavek se svléknete jen za soumraku, pravděpodobně trpíte pocitem mnoha žen po padesátce.

Obrázek Vlasta.cz

Hádáte se často? Možná je chyba na vaší straně! Zkuste to změnit!

Často se přete, kdo má pravdu? Odmítáte přistoupit na něčí názor, pohnout se, byť jen o milimetr? Potom nerespektujete mapy v cizích hlavách!

Obrázek Vlasta.cz

Jak se bránit citovým upírům? Držte se těchto pravidel

Jsou stresy, kterým se nevyhneme. O to víc bychom se měli vyhnout stresům zbytečným a chránit si svou energii. Nedělejte si výčitky, když odmítnete nekonečné litanie své věčně nespokojené kamarádky, odmítnete další práci navíc, vybouchnete v...

Obrázek Vlasta.cz

Špatné vzpomínky: Má smysl je rozebírat a vracet se k nim?

Všichni z paměti nepříjemné zážitky mažeme, takže naše vzpomínky mohou být leckdy a v lecčems dost matoucí. Proto se jimi raději ani moc nezabýváme. Jenže bez vyřešené minulosti není zdravá budoucnost. Keira Knightley si ve fil...

Obrázek Vlasta.cz

11 nejčastějších chyb v komunikaci: Jak se jim vyhnout

Mlčeti zlato, ale úspěšně komunikovati – diamanty míti, upravujeme oblíbené rčení pro 21. století. Správně otevřít ústa je potřeba nejen u zubaře, ale i při každém rozhovoru.

Obrázek Vlasta.cz

Kdy už se konečně začnete mít ráda, i když nejste dokonalá?

Odmala nás jako stromek ohýbají a tvarují podle svých představ – rodiče, učitelé, partneři. Řekněte dost a buďte sama se sebou spokojená!

Obrázek Vlasta.cz

Využijte sílu slov: Přestaňte používat ta, která vás oslabují

Na počátku bylo Slovo, říká Janovo evangelium. Už z toho vidíte, jak velkou silou zřejmě vládne to, co často používáme ke své škodě. Naučte se pracovat se slovy tak, aby jejich síla působila ve váš prospěch. Je to úplně jedno...

Obrázek Vlasta.cz

Máte pocit, že váš život je těžký? Možná jde jenom o úhel pohledu!

Taky už vás štvou všechny ty rady o tom, jak máte myslet pozitivně? Říkáte si vždycky, že byste chtěla vidět, jak by se zrovna na vaše trápení dalo dívat optimisticky? V tom případě si přečtěte doporučení psychologa, který ví, že život není legrace.

Obrázek Vlasta.cz

Proč se muži chovají nepochopitelně? Psycholog vám to vysvětlí!

Neposlouchá, co mu říkáte, musí mít vždycky pravdu, nedá si poradit… Ale proč? Některé z otázek, které vrtají hlavou spoustě žen, zodpovídá manželský poradce Tomáš Novák.

Obrázek Vlasta.cz

Bojím se zrcadla, vidím, jak stárnu

Snad nikdo není rád, že mu naskakují roky v kalendáři. Sedmačtyřicetiletá Adéla ale snáší každý přibývající den s panikou. Jak to máte se zrcadlem vy?