Poloha ve spánku v době těhotenství je velice důležitá. Pro dokonalý odpočinek je potřeba dobře rozložit narůstající váhu těla. V požehnané době je časté špatné prokrvení končetin, které vám v noci může způsobovat nepříjemné mravenčení. V posledních měsících se velmi nepříjemně ozývají kyčle a bederní oblast. Správná poloha páteře a kyčlí ve spánku dokáže hotové zázraky.

Zdroj: Youtube

Jaké zázraky těhotenský polštář umí?

Měkoučký pomocník uleví:

  • těžkým nohám s otoky nebo křečovými žilami
  • podepře vaše rostoucí bříško
  • páteři při ischiasu, skolióze apod.
  • od bolesti a ztuhlosti těla
  • rovnoměrně rozloží váhu těla
  • dopřeje maximální pohodlí
  • šetří kolena
  • zmenší problémy s usínáním

Jak vybrat těhotenský polštář

Existuje více druhů podpůrných polštářů. Některé jsou ortopedické a jsou speciálně formovány podle oblasti, pro kterou jsou určeny. Řeč je o paměťových polštářích pod hlavu a krk nebo ortopedických pomůckách z tvrdší viskoelastické paměťové pěny. Ty se používají například mezi kolena. Těhotenské polštáře mají různé velikosti. Co by vás mělo zajímat při výběru?

Tvar – U, C, I

Tvar I je klasický úzký podlouhlý polštářek, který může mít různé velikosti a délky. Většinou si ho žena vloží mezi stehna a lýtka. Hned je spánek pohodlnější.

Tvar C je takový banánek, který vám dle velikosti dosáhne doslova od hlavy až po paty. Výhoda je, že ho lze používat i po porodu, jako kojicí polštář.

Tvar U je nejoblíbenější, protože je jednoznačně největší. Do pohodlného účka se schoulíte jako do hnízdečka. Můžete ho používat i po příchodu svého broučka na svět k polohování miminka při kojení.

Materiál

Výplní by mělo být vysoce kvalitní hypoalergenní duté vlákno.

Pratelnost

Pratelný potah je nutností. Ideální je mít dva na střídání. Maminkám se totiž v pohodlné poloze na polštáři příjemně svačí.

Tuhost

Tvrdost by měla být tak akorát, aby se dal polštář tvarovat a ohýbat. Obal by měl být pěkně naducaný náplní, protože polštář se používáním opotřebovává. Pokud si koupíte hodně měkký s řídkou výplní, brzy vám z něj zbude jen kus hadru.

Tip na závěr

V těhotenství kolísá hladina melatoninu, hormonu spánku. Modré světlo jeho tvorbu potlačuje a tma naopak spouští. Lepší usínání a produkci zmíněného hormonu stimuluje červené světlo. To se používá i ve spánkové laboratoři při zkoumání spánkových poruch. Doporučuje se zapnout si světlo s červenou žárovkou na cca 90 minut před spaním. Bude se vám krásně usínat a spolu s polštářem budete spát jako Šípková Růženka.

Zdroj: vlasta.cz ispanek.cz chytryspanek.cz

Související články