Nechceme se zabývat nechutnými léčebnými procedurami, které jsou za hranicí vkusu, jde nám o přiblížení pečujících a fungujících postupů, které nejsou v našich končinách příliš běžné.

Ač se v honbě za klienty provozovatelé snaží vymýšlet stále nové a šokující nabídky, nemusíte se obávat, že by se všechny minuly účinkem. Podívejte se na seznam kuriózních procedur, díky kterým se můžete zbavit zdravotních problémů a zrelaxovat tělo mysl.

Hadí klubko

Zdroj: Youtube

Jde o relaxační terapii, při které si lehnete na bambusový rošt a necháte po sobě plazit hady. Jakmile překonáte počáteční obavy, fyzický kontakt s hady prý bude velmi uklidňující a blahodárný. Tuhle na první pohled nebezpečnou masáž praktikují třeba v zoo na Filipínách, kde k ní používají čtyři barmské krajty. Jejich váha dohromady čítá 250 kilogramů a pouhých 15 minut masáže z vás udělá úplně jiného člověka. Hady používají k masáži i v lázních v Izraeli, na Bali nebo v salonu v San Francisku, kde větší hady používají ke zmírnění svalového napětí a menší jen k vyvolání příjemných pocitů.

Když se po vás projde slon

Zdroj: Youtube

V Thajsku, jak jinak, na to jdou po svém. Od bolesti zad a beder vám prý pomůže obří sloní noha. Nemusíte se ale bát, že vás slon zadupe do země, masážní sloni jsou prý vycvičení tak, aby vám neublížili, ale naopak „něžně“ pomohli. Jen musíte najít dostatek odvahy na to, abyste si nechali sloní nohou poklepávat a poťapkávat záda. Prý jde ve finále o zmírnění stresu… Nejčastěji se tyhle masáže konají v rámci sloní show, kdy se můžete nechat namasírovat jako dobrovolník.

Thajská fackovačka

Zdroj: Youtube

Nejde o nějaké přílišné rány, i když někdy tito speciální maséři neváhají přitlačit. Ošetření se zaměřuje na celý obličej a jeho intenzita je velmi důležitá. Podle masérů je metoda účinná hned na první pohled, dokáže zpevnit kontury tváře a eliminuje vrásky. „Stačí pár facek a výsledek je vidět okamžitě,“ říká fackující masérka. Hodinové fackování vyjde zákazníka v přepočtu asi na sedm tisíc korun.

Sekáček (nejen) na maso

Zdroj: Youtube

Pamatujete si na dramatické scény z filmu Základní instinkt, kdy má Sharon Stone pod postelí připravený sekáček na maso a fanynky jejího milence v podání Michaela Douglase ani nedutají, zda to jejich modla přežije? Při masáži sekáčkem na maso vás samozřejmě nikdo rozsekat nehodlá! Na Tchaj-wanu jde o osvědčenou metodu, jak se zbavit bolesti zad. Masáž probíhá za pomoci ostrých břitů a trvá zhruba deset minut. A výsledek? Naprosto dokonalý! Zlepší se vám průtok krve a ještě vám z těla odplaví škodlivé toxiny.

Masáž kaktusem

Pokud jste se vylekala, není důvod. Účinky kaktusové masáže na pokožku jsou prý doslova zázračné. Tato masáž je oblíbená hlavně v Mexiku, a když překonáte počáteční obavy a necháte si vše vysvětlit, nakonec se budete cítit jako znovuzrozená. Ostny jsou totiž před masáží odstraněny a lopatky kaktusu před masáží ještě příjemně nahřejí. V Four Seasons Resortu Punta Mita v Mexiku dáte za takovou masáž zhruba šest tisíc korun.

Nabruste nože!

Masáž noži, kterou vynalezli už ve starověké Číně a používá se více než 2000 let, je podobné té se sekáčkem. Během relaxační a uvolňující procedury vám masér jezdí ostrými noži po kůži. Ale nebojte se, nijak vás nezraní. Naopak, tato masáž má skvělé detoxikační účinky, vlije vám novou krev do žil a trocha toho napětí zkoncentruje vaši mysl.

Býčí sperma na vlasy

Zamražené býčí sperma dokáže divy. Alespoň to tvrdí v londýnském kadeřnickém salonu Hari’s. Za 1500 korun vám na vlasy aplikují proteiny nabitou masku z býčího spermatu plemene Aberdeen angus a z kořene katery, rostliny původem z Íránu. Po třičtvrtěhodinové proceduře bude vaše hříva nádherně jemná a nadýchaná. Ať žijí býci!

Dnešní menu? Koupel v polévce

Chcete rozproudit metabolismus, vyživit pokožku, a ještě se dobře najíst? Pak se vydejte na jih od Tokia do městečka Hakone, kde se nacházejí lázně Junessun. V nich si můžete dopřát polévkovou koupel. Usadíte se do vany, která má tvar polévkové mísy a je plná silného teplého vývaru s pepřem, česnekem a kolagenem. Během koupele můžete polévku samozřejmě i ochutnávat. Lázně nabízejí i veřejné bazénky ke koupání v termální vodě naplněné červeným vínem, kávou, saké či zeleným čajem.

Zázračný hlemýždí sliz

Možná je to pro někoho poněkud nechutné, ale ve skutečnosti je masáž hlemýždím slizem v Rusku, Velké Británii i Japonsku obrovským hitem. Sliz, který šneci vylučují, pomáhá regenerovat kůži, léčit akné a zároveň zabraňuje vzniku vrásek. Šnek na vaší kůži zanechává léčebný sliz, který má doslova blahodárné účinky. Některé lázně nabízejí ošetření, kdy živí hlemýždi vylučují hlen přímo na kůži, méně otrlí z vás mohou použít šnečí sérum. Masáž trvá zhruba jednu hodinu a zaplatíte za ni v průměru 5000 korun.

Ovčí placenta jako obličejová maska

Na ochablou kůži obličeje prý funguje ovčí placenta. Nejde o to, že byste si na obličej „plácla“ celou placentu, pro péči se používá sérum z kmenových buněk, které jsou filtrovány a přimíchány do séra. Sérum obsahuje aminokyseliny a peptidy, které pomáhají regenerovat a revitalizovat pokožku. Tuto léčbu používají i celebrity, třeba Victoria Beckham nebo Kim Kardashian.

Peeling ptačím trusem

Toto ošetření pochází z Japonska a při péči o pleť ho používají stovky let gejši. Teprve posledních pár roků podléhají síle ptačích výkalů také ženy v New Yorku. Pleť nejlépe rozjasní a vyčistí slavičí trus s obsahem enzymů a aminokyseliny guaninu, které rozkládají starou, odumřelou a poškozenou pokožku a obnovují spodní vrstvu pleti. Při proceduře vám na obličej nanesou směs ptačího trusu, rýžových otrub a vody. Pak si lehnete pod UV lampu, aby léčivá směs na vašem obličeji zaschla, necháte ji chvíli působit a pak sloupnete. Nebojte se, zobák vám nenaroste!   

Zdroj: vlasta.cz starsinsider.com

Související články