Sára Donutilová

Česká herečka (rozená Affašová) si se syndromem polycystických ovarií užila své. Od šestnácti let se potýkala s cystami a vleklými gynekologickými záněty. Na svém Instagramu toto téma veřejně otevřela, aby dala stejně nemocným ženám najevo, že v tom nejsou samy. Přestože u PCOS může být problém s plodností, herečce se s partnerem Martinem Donutilem podařilo otěhotnět. Miminku ovšem těsně před plánovaným termínem narození přestalo tlouct srdíčko.

Celeste Buckingham

Osmadvacetiletá slovenská zpěvačka, kterou si můžete pamatovat jako finalistku druhé řady Česko Slovenské SuperStar, se před časem stáhla z veřejného života. Vedly ji k tomu mimo jiné zdravotní problémy – konkrétně PCOS. Toto onemocnění se u ní projevuje například kolísáním váhy. V jejím případě to znamená, že se váha převážně zvedá nahoru. Lékaři jí také sdělili, že se svou diagnózou má jen mizivou šanci, že někdy otěhotní. Tento fakt prý zpěvačka přijala a učí se s ním pracovat.

Emma Thompson

Legendární britská herečka se kvůli PCOS potýkala s neplodností, a tak absolvovala umělé oplodnění, díky čemuž se jí narodila dcera Gaia. Posléze zatoužila ještě po dalším dítěti, ale pokusy o umělé oplodnění byly neúspěšné. Se smutkem si prý v té době prohlížela děti na ulici a myslela, že už se ze svých depresivních stavů nikdy nedostane. Nakonec se o několik let později rozhodla pro adopci – dala domov šestnáctiletému utečenci z Rwandy.

Rebel Wilson

Americká komička prodělala v posledních letech velkou proměnu, když shodila kolem čtyřiceti kilo. Motivací ke změně životního stylu bylo její zdraví a také touha po dítěti. Trpí syndromem polycystických ovarií, který negativně ovlivňuje její plodnost, a kila navíc snahu otěhotnět podle lékařů rozhodně neusnadňují. V roce 2020 tak zahájila svůj rok zdraví. V listopadu 2022 potom oznámila, že jí dítě odnosila náhradní matka.

Victoria Beckham

Syndrom PCOS může být diagnostikován i po třech úspěšných těhotenstvích. Důkazem je módní návrhářka a bývalá zpěvačka Victoria Beckham, které lékaři řekli, že trpí tímto syndromem, když se snažila počtvrté otěhotnět. Nakonec se s pomocí odborníků zadařilo a v roce 2011 přišla na svět holčička Harper Seven Beckham.

Zdroje: vlasta.cz, Instagram Sáry Affašové, Instagram Celeste Buckingham, Illumefertility

Související články