Jistě jste nejednou bojovala s myšlenkou, zda se odlíčit, nebo to nechat až na ráno. Vždy ale mějte na paměti, že pokud to neuděláte, pleti tím velmi uškodíte. A to přece nechcete. Dnes existují odličovací ubrousky, tonika, mléka, vatové tampony a další propriety, z nichž si můžete udělat i příjemný rituál.

Zdroj: Youtube

Možná si říkáte, že jedním neodlíčením se nemůže nic stát, a opravdu tomu tak je, ovšem pouze v případě, že je vám -náct. S přibývajícím věkem může mít spánek s make-upem negativní následky pro vaši pleť. Nejenže může dojít k poškození a rychlejšímu stárnutí pleti, ale také hrozí riziko vážnějších problémů. Pojďme se podívat, jaké škody může make-up ve spánku do budoucna napáchat.

Na úvod je třeba zdůraznit, že kvalitní kosmetika nezaručí zdravou a krásnou pokožku. O tu se musíme starat především my. Správná péče o pleť zahrnuje nejen používání kvalitních krémů, ale také důkladné, nejlépe dvoufázové odlíčení každý večer. A to bez ohledu na to, zda se líčíte pravidelně, nebo jen občas, pleť je nutné odlíčit a vyčistit vždy.

A jak by správné odlíčení mělo vypadat? Na vatové tamponky naneseme pleťové mléko a odstraníme make-up. Novými tamponky odlíčíme oči a ústa. Na řadu přichází čisticí gel či pěna. Navlhčíme obličej a krouživými pohyby prsty masírujeme pleť. Poté důkladně opláchneme. Pro finální dočištění je vhodné použít tonikum. Na takto dokonale čistou pleť můžeme nanést sérum a noční krém. Čisticí gel či pěnu a tonikum bychom pak měli použít i ráno po probuzení pro odstranění mastnoty.

Vznik vrásek

Stárnutí sice nezastavíte, ale můžete ho zpomalit. Pokud však padáte do postele unavená s make-upem na obličeji, můžete si být jistá, že se postaráte o opak. Nejenže se ráno probudíte rozmazaná a váš make-up bude obtištěný na polštáři, ale především urychlíte vznik vrásek. Pokud totiž pokožka nemůže dýchat, začne se špatně tvořit kolagen. Na vaší pleti následně přibudou jemné linky a nežádoucí vrásky.

Černé tečky, tmavé skvrny a akné

Kupujete si tu nejlepší kosmetiku jen proto, abyste se zbavila pupínků a černých teček? V pořádku, ovšem zničíte to tím, když budete usínat s make-upem na tváři. Tím vaše snaha přijde vniveč. Make-up zanese póry a ráno se vám na obličeji objeví nepěkné pupínky.

Řasy a rty vám nepoděkují

Spaní s make-upem nepoškozuje pouze vaši pleť, ale negativně ovlivňuje i řasy. Pokud jsou totiž řasy nalíčené, mohou být suché, křehké a náchylnější k lámání a vypadávání. A nepoděkují vám ani vaše rty, nalíčená ústa se totiž mohou vysušit a začít praskat.

Můžete si způsobit ještě horší problémy

Bohužel to ale není jen o estetice a o tom, že bychom si přivodili více vrásek, popraskané rty nebo akné. To, že chodíte spát nalíčená, může vést i k jiným zdravotním komplikacím. Kromě ucpaných pórů se připravte na ječná zrna, cysty a nepříjemné záněty. Právě z tohoto důvodu dobře zvažte, zda jste opravdu natolik unavená, nebo raději obětujete pět minut v koupelně a odlíčíte se.

Zdroje: Vlasta.cz, Byrdie.com, googhousekeeping.com

Související články