I dnes se najde řada žen, které na ni nedají dopustit. Přece jen jde o alternativní způsob, jak si ulevit od řady potíží, a to je dnes hodně populární. Co tedy vaginální napařování obnáší a s čím pomáhá?

VIDEO: Žena po císařském řezu mluví o své zkušenosti s vaginálním napařováním. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Jak napařování probíhá

Při vaginálním napařování si žena sedne nebo dřepne nad lázeň s horkou vodou, ve které nesmějí chybět bylinky. Klín je třeba řádně zakrýt, aby pára neměla kudy unikat. V podstatě je to podobné jako saunování.

Na trhu lze najít bylinné směsi, které jsou přímo určeny k vaginálnímu napařování, nejčastěji pak obsahují především pelyněk, rozmarýn, bazalku, kontryhel, levanduli nebo hluchavku. Bylinné směsi, které se prodávají již jako hotové, mohou obsahovat různé směsi bylinek, a to podle svého účelu. Každá směs bylinek působí blahodárně na jiné ženské intimní obtíže.

Bylinná napářka pomůže s intimními obtížemi

Mnozí věří, že právě tato alternativní metoda může ženám pomoci v každém věku zbavit se nejen intimních obtíží, ale metodu ženy preferují například i při snaze otěhotnět nebo jako rekonvalescenci po potratech a podobně. Především jde ale o proces, který vede k očistě pochvy a dělohy.

Napařování a jak často ho provádět

Pro pohodlnější provedení bylinné napářky je doporučeno využívat speciálního dřevěného sedátka. Proces napařování je pak vhodné opakovat každý měsíc. Záleží ale i na tom, jakých obtíží se chcete zbavit nebo zda se chcete napařovat jen z preventivních důvodů.

Vaginální napařování pomáhá odstraňovat toxiny z těla pryč, působí rovněž blahodárně na upravení menstruačního cyklu a očistí dělohu zevnitř. Vyzkoušet můžete napařování i v případě PMS spojené s bolestí hlavy.

Napařování pomůže od bolestivé menstruace

Pokud vás trápí bolestivá menstruace, kterou doprovázejí křeče a silné krvácení, měla by vám bylinná napářka také pomoci. Napařování se provádí tři dny až jeden týden před očekávanou menstruací. Bylinnou napářku ocení i ženy, které trápí poševní výtoky a s tím spojený zápach.

Pomůže před porodem i po něm

Vaginální napařování mohou provádět ženy v těhotenství, nejdříve ale od ukončeného 38. týdne. Napářka pomáhá připravit porodní cesty k porodu a ulevuje od bolestí. Využít ji mohou i ženy po porodech, kdy je třeba tělo rychle zregenerovat.

Pomáhá zregenerovat vnitřní prostředí pochvy po potratech nebo opakovaně prodělaných zánětech. Některé ženy věří, že očištění dělohy napařováním pomůže snáze otěhotnět.

Související články

 Zdroj: vlasta.cz, ealth.clevelandclinic.org, dralexpolyakov.com.au, healthline.com, fyziosvet.cz