Nosit kalhotky má své výhody. Protože jde o bariéru mezi vagínou a oblečením, chrání jej před výtokem a krví. Z druhé strany spodní prádlo chrání vaše přirození před odřením a dalším drobným podrážděním. Jenže je léto, období, kdy mnozí odhazují těsné džíny na dno skříně a místo toho volí volné kalhoty či šaty. Není tohle ideální čas pro to zkusit chodit naostro? Výhod, proč stojí za to se nad tím minimálně se zamyslet, je mnoho.

Pozor ale, chození naostro nemusí být pro každého. Pokud byste se měli cítit nekomfortně, nepouštějte se do toho. Stejně tak si to rozmyslete v souvislosti s tím, jaké vrchní oblečení si ten den chystáte. Lepší je vždy delší sukně než mini, stejně tak pokud se chystají větry, raději kalhotky přibalte, aby nedošlo k faux pas. Také to nemusí být nejlepší nápad, pokud se chystáte někam do prašného či jinak rizikového prostředí, kde by se vám naopak do vaginy mohly dostat nečistoty.

Zdroj: Youtube

Pohodlí

Najít správný střih a materiál kalhotek tak, aby vám perfektně seděl, může být oříšek. A do té doby, než najdete „ty své" se prostě musíte trápit s pocitem jistého diskomfortu, kdy se vám prádlo zařezává, krabatí se nebo naopak padá. To vše vám odpadne, když půjdete naostro. Budete se cítit uvolněněji, méně se budete ošívat a hledat místa, kde byste si nenápadně mohli prádlo urovnat. Zároveň pokud nosíte kalhoty ze syntetických materiálů a ne z bavlny, bude pokožka vašeho přirození lépe dýchat.

Odvlhčení

S předchozím bodem souvisí i vlhkost, respektive její zadržování spodním prádlem. Pokud se ho na chvíli zbavíte, uvolní se ve vašem rozkroku přebytečná vlhkost a teplo. Zejména teď, když teploty atakují tropické hodnoty, je to obzvlášť dobrý nápad. Pozor ale, to, že nosíte kalhotk,y ještě neznamená, že si tím zaděláváte na zdravotní problémy způsobené vlhkem a teplem! Jen je prima občas „vyvětrat". Zároveň tento benefit bude fungovat, pokud si vezmete volné šaty. V upnutých kalhotách se toho dočkáte.

Zbavíte se puchýřků

Teplo a vlhko mezi nohama může vést také k přemnožení bakterií a následné tvorbě pupínků. K vyrážce z horka dochází, když se ucpávají póry, což vede k povrchovým puchýřkům nebo hrbolkům, které mohou svědit. Přesně to se často děje v linii bikin. Ty odezní samy, ale dá se jim předejít, když nebudete nosit kalhotky.

Žádné zarostlé chloupky

Dalším vedlejším účinkem tepla je také folikulitida, tedy zarůstání chloupků. Někdy to může vypadat jako akné nebo pupínky, ve skutečnosti jsou to ale zarostlé chloupky. Ty se objevují nejčastěji v linii bikin, zejména pokud jste čerstvě oholeni a natáhnete si těsné kalhotky. I když existují způsoby, jak folikulitidu léčit, tedy aplikací teplého obkladu, můžete jí předcházet tím, že budete nastro.

Prevence

Teplé a vlhké prostředí je také živnou půdou pro kvasinky, které mohou vést k infekcím. Pokud patříte mezi ty, kdo je k těmto obtížím náchylnější, může vám odhození spodního prádla pomoci. Mnohdy i pomůže, pokud si kalhotky sundáte alespoň na spaní a přes den těsné syntetické látky vyměníte za pohodlnou volnější bavlnu.

Předehra

A v neposlední řadě je to také pořádně sexy. Schválně zkuste svému partnerovi před schůzkou napsat, že nemáte kalhotky a uvidíte, že to zafunguje jako skvělá předehra!

Zdroj: Vlasta.cz, Bustle.com

Související články