Cévní mozková příhoda v Česku ročně postihne přibližně 25 tisíc lidí.

Mozková mrtvice. Při záchraně jde stále o minuty, šance jsou ale nyní lepší

Pokles koutku, ochrnutí či slabost paže a porucha řeči – to jsou spolehlivé příznaky cévní mozkové příhody, kdy je nutné okamžitě přivolat lékařskou pomoc. Lidé je však často nerozpoznají nebo podcení. Odborná pomoc se tak k postiženému dostane pozdě...

Jak se starat o pokožku pod respirátorem

Doba respirátorová: Jak pečovat o pokožku pod maskou, když je vedro a potíte se

Na jaře se stoupáním teplot odhazujeme svršky, ale zdá se, že respirátorů se hned tak nezbavíme. Naštěstí už jsme vysledovali, co na aktuální problémy pokožky platí, a přidáme také pár triků pro procházky na slunci.

Bolest nemusí být součástí vašeho života. Najdete si správného lékaře

Revma mají častěji ženy. Většina se vůbec neléčí a zbytečně trpí

Věděli jste, že revmatoidní artritidou trpěly i mnohé slavné osobnosti, například francouzská šansoniérka Edith Piaf nebo malíř Pierre Auguste Renoir, hollywoodská herečka Kathleen Turnerová či nositelka Nobelovy ceny za chemii Dorothy Hodgkinová?

Očím pomáhají i masáže

Syndrom suchého oka: Zhoršuje ho i nošení respirátoru. Jak na beznadějné případy

V době pandemie tráví lidé podle odborníků ještě více času u počítače než předtím. Je to i tím, že se rozmazala hranice mezi prací a odpočinkem a lidé se tak do nějaké obrazovky dívají stále více. Přispívá k tomu i skutečnost, že moc jiná zábava neby...

Barva jazyka a jeho struktura vám o zdraví hodně řekne

Zdraví otisknuté v jazyku: Co je normální a co by vás mělo varovat před nemocí

Postavte se před zrcadlo a vyplázněte na sebe jazyk! Jeho barva a struktura povrchu vám o vašem zdraví leccos prozradí. Udělejte si vlastní diagnostiku a zjistěte, zda nemáte nějaké skryté potíže, které by změny na jazyku mohly odhalit. 

Správně sedět, správně chodit. Jen tak se zbavíte bolesti zad

Bolesti zad: Proč bolí ze stresu a jak jim předejít. Potíže začínají v dětství

Máme fyzicky náročnou práci nebo při ní naopak hodiny sedíme. Jsme pod tlakem a mnohdy máme naloženo víc, než uneseme. Není divu, že nás bolí záda. A nejsme v tom samy. Trápí to čím dál tím víc žen, hlavně v produktivním věku.

Nahoru a dolů. Hormonální hladiny ovlivňují tělo i duši

Jak nás ovlivňuje PMS, těhotenství nebo menopauza a co na tom mění čokoláda

Ať chceme nebo ne, od puberty prakticky až do smrti náš život řídí hormony. Nutí nás do jídla, brání nám v klidném spánku, nafukují poprsí a břicha a vystřelují naše sebevědomí do výšin, aby ho vzápětí zadupaly do země. A naše partnery vytáčejí k šíl...

Med si kupujte ideálně místní z produkce českých včelařů.

Med léčí nejen nachlazení, ale i kožní potíže. Propolis pomůže při menopauze

Ženské potíže, ale také kožní problémy pomáhají řešit včelí produkty. Používá se hlavně mateří kašička neboli propolis. Léčivé účinky má ale i samotný med.

Jaké bylinky pomůžou právě vám?

Bachovy kapky: Negativní povahové vlastnosti oslabují imunitu. Jak si pomoci

Cvok, co sbírá ty kytky. Tak nějak mluvili sousedé o britském lékaři, který se rozhodl dát vale klasické medicíně a hledat uzdravení lidské duše a těla v přírodě. Věřte nebo ne, ale Bachovy kapky patří dneska k základům alternativní péče o zdraví.

Intenzita krvácení může značit zdravotní potíže.

Barva menstruační krve: Co je v pořádku a co značí, že máte potíže?

Oslabené pánevní dno, výrůstky v děloze či infekce. To všechno je možné poznat z toho, jak probíhá menstruace a případně jakou barvu má krev. Co by vás mělo varovat a co to říká o vašem zdraví?   

V období blížícího se porodu dochází také k postupnému zvýšení elasticity vaziva, což usnadňuje porod, ale může způsobit bolestivost kloubů.

Proč bolí děti v pubertě klouby a ženy po porodu kolena a zápěstí?

Bolesti kloubů jsou nejčastěji spojované s přibývajícím věkem. Po 60. roce života trápí asi 40 procent populace. Problémy ale přináší i jiná období života. Co je normální a kdy je třeba začít potíže řešit?  

Muže často k vyšetření postrčí partnerka

Ženy se bojí gynekologa a umírají. Ještě více mužů ale oddaluje návštěvu urologa

Zatímco ženy zejména po padesátce přestávají chodit na gynekologii a ohrožují své zdraví, mnoho českých mužů ke svému mužskému lékaři nechodí v žádném věku. Jen čtvrtina přijde na preventivní onkologické prohlídky. Přitom více jak polovina českých mu...

Lékaři upozorňují: I když budeme mít sebelepší metody léčby, nejdůležitější je včasná prevence

Rakovina prsu: Nové metody umožní ženám vyhnout se obávané chemoterapii

Genomové testování může pomoci k tomu, aby ženy s rakovinou prsu nemusely podstupovat chemoterapii. Díky této metodě totiž lze léčbu doslova ušít na míru, což může zamezit vedlejším účinkům.  

Počátky Parkinsonovi nemoci mohou být netypické

Potíže s čichem, nespavost. Jak poznat Parkinsonovu nemoc?

Parkinsonova nemoc má projevy, které jsou často nečekané a nenápadné. Nejde tedy jen o typický třes, který je pro chorobu charakteristický. Třes končetin se v případě Parkinsonovy choroby projevuje až v pozdější fázi nemoci a je pouze jedním z řady n...

Pro úspěšné odstranění zácpy je důležité najít její skutečnou příčinu

Problémy s vyprazdňováním má většina lidí: Jaké jsou nejčastější příčiny zácpy

Podle posledních výzkumů trpí problémy s vyprazdňováním až 80 procent lidí po celém světě. Pro úspěšné odstranění zácpy je důležité najít její skutečnou příčinu. Není některá z následujících důvodem vašich trablů?

Které bylinky patří k vašemu znamení?

Nejlepší bylinky pro vaše zdraví podle data narození. Která je ta vaše?

Jednotlivým znamením zvěrokruhu se nepřisuzují pouze drahé kameny, stromy nebo barvy, ale také byliny a koření.

Před spaním zívejte, pomůže vám to usnout

Triky na usnutí: Oblečte si čepici, mlaskejte a zívejte

Patříte k těm, kdo se večer marně převalují v posteli a kterým hlavou místo usínání letí zítřejší starosti? Nebo se budíte ve tři ráno a už nezaberete? Jestli jste už na spaní vyzkoušeli všechno, zkuste přece jen ještě tyhle úplně jednoduché tipy.

Jak poznat, že situace je vážná a kde hledat pomoc

Dětská psychika v pandemii trpí. Jak poznáte, že to začíná být vážné a co dělat

Spousta dospělých snáší omezení kvůli koronaviru a obavy s ním spojené špatně. Není důvod myslet si, že děti na tom budou jinak. Odborníci už teď varují, že některé to může poznamenat na dlouho dopředu a možná více způsoby, než které by člověka napad...

Pokud jíte polévky, ovoce, kompot a podobně, může vám stačit vypít 1,2 až 1,5 litru denně

Kolik vody mám denně vypít? Když jíte ovoce, stačí méně

Před pár lety nastal úplný boom doporučení na téma, kolik vody musíme denně vypít. Padala slova o třech čtyřech litrech a člověk se pomalu bál vyjít z domova bez láhve s vodou, aby si nepoškodil zdraví. Teď už víme, že tohle neplatí. Potřebný denní p...

Porozumění tomu, jak probíhají poslední minuty života, je mimořádně důležité pro transplantační medicínu

Kdy přesně nastává okamžik smrti. Srdeční zástava musí trvat pět minut

Umírání není otázka sekundy. Srdeční aktivita se často několikrát zastaví a znovu rozběhne, než ustane definitivně. Popis těchto okamžiků je důležitý zejména pro transplantační medicínu.   

Někteří lidé mají větší sklony k nadýmání, vliv má i psychika

Potraviny, které vás zbaví nadýmání a po nichž se hubne. Vyzkoušejte je

Co to vlastně je nadýmání? Zjednodušeně se dá říci, že v zažívací soustavě máte příliš mnoho vzduchu a plynů. Příčiny, proč tomu tak je, se mohou zásadně lišit. Vyplatí se na ně zaměřit a zároveň jíst potraviny, které vám od pocitů nafouknutí uleví. 

Vaginální suchost mohou zlepšit i bylinky

Vaginální suchost v menopauze. Problém, který může zabít sexuální život

Možná máte na milování i po padesátce chuť jako před dvaceti lety, přesto se raději sexu vyhýbáte. Důvodem může být vaginální suchost, která je nepříjemný a často i bolestivý stav, přirozeně se vyskytující během menopauzy a po ní.

Geometrické vzory svědčí i těm s kily navíc

Vyrýsujte své křivky. Pomocí geometrických potisků a s trochou vkusu

O tom, že geometrické potisky dokážou s naší postavou divy, není pochyb. Zádrhel může být spíš v tom, že vyrýsované oblečení není příliš cool a evokuje nám módu 90. let. Jak si s obrazci pohrát a neztratit šťávu?

Vlhkost v koupelně a na toaletě svědčí plísním

Vyžeňte alergeny z bytu: Soustřeďte se na koupelnu a vyhoďte vonné svíčky

I když máte byt jako klícku, stále vás svědí nos, kýcháte a máte oteklé oči? Spouštěči alergií se mohou skrývat i v super uklizených bytech. Poradíme vám, kde je hledat i jak se jich zbavit! 

Sex v menopauze může mít mnoho komplikací

Inkontinence v menopauze může otřást sebevědomím a změnit přístup k sexu

Spousta žen zažívá nechtěný únik moči po porodu, ovšem obvykle se později vše upraví a problémy zmizí. Pokud jste ale v menopauze nebo se k ní blížíte, inkontinence vás může znova nemile zaskočit. Kromě toho, že se necítíte v pohodě, může to mít taky...

Řešte už první signály problémů s křečovými žílami

Křečové žíly: Metličky ukazují, že něco není v pořádku. Neodkládejte léčbu

Metličky nejsou jen vadou na kráse. Mohou být také prvním signálem, že s vašimi cévami není všechno v pořádku. Neberte je proto na lehkou váhu a vyrazte co nejdříve k lékaři. Na podzim a v zimě je navíc na jejich odstranění ideální čas.

Přetrvávající bolest hlavy je jedním z příznaků postkovidového syndromu

Postcovidový syndrom: Lékárníci radí, jak se zbavit kašle, únavy a bolestí

Kašel, únava, bolesti svalů, dušnost, zapomnětlivost či úzkost jsou nejčastější potíže, které mají pacienti po prodělaném covidu. Jak se dostat do kondice? Poraďte se s lékárníkem.   

Akupunktura pomáhá s příznaky menopauzy

Akupunktura pomůže v menopauze s návaly, pocením i nadváhou

Akupunktura je lékařská metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, a přestože ji mnozí nepovažují za efektivní, pravdou je, že mnoha ženám – zvláště kolem padesátky – velmi výrazně pomohla. Akupunkturní jehličky dokážou pomoct při návalech, pocen...

Jak ochránit zrak? Nejdůležitější jsou pravidelné kontroly

Proč nevidíte barvy. Může jít o barvoslepost nebo vážné ohrožení zraku

Je to zelená nebo modrá? Oranžová nebo vínová? Na tom se s člověkem, který trpí barvoslepostí, neshodnete. Neschopnost rozeznat tak malé rozdíly a nuance v barevnosti je klasickým projevem barvosleposti. Nemoci, kterou podle statistik trpí každý dvan...

Než si koupíte nějaké potravní doplňky, poraďte se s lékárníkem

Doplňky stravy: Kdy pomáhají a kdy škodí. Pozor při potížích s prostatou

Bez ohledu na roční období utratili Češi za vitaminy a potravinové doplňky v lékárnách kolem miliardy korun. Důvod je prostý – myslí si, že tím pomáhají svému zdraví… Jak je to ve skutečnosti? Co opravdu pomůže a kdy zpozornět?

Děti hraní si se slizem uklidňuje

Sliz: Co na něm vlastně děti tak baví. Uklidňuje je a pomáhá jim se soustředit

Je to hit už nějakou dobu. A dá se čekat, že v mnoha domácnostech se objevil pod stromečkem. Sliz, pestrobarevný, někdy s třpytkami, s kterým si děti tak rády hrají. Mezi nadšence patří i nejeden teenager, mnohé děti si sliz vyrábějí samy, aby jim zá...

Co se děti v břiše naučí a co vnímají?

Vědci zkoumají, co všechno se dokáže dítě naučit ještě v děloze matky

Dříve se mělo za to, že čerstvě narozené dítě je jako nepopsaný list a všechno se musí naučit. Teď se ale ukazuje, že ještě před narozením dostává třeba své první lekce řeči.

Zdravá strava je v posílení imunity zásadní

Rady od lékárníků: Čím podpořit imunitu a proč pomůže i zhubnutí

Tři až pět týdnů. Tolik dní potřebuje organismus, aby se zlepšila jeho imunita. Lékárníci doporučují, aby se lidé poradili s nimi. Jinak je pro laika v podstatě nemožné se vyznat v tom, co užívat, a neuškodit si.

Práce z domova může být někdy vyčerpávající, protože nemáte klid jako v kanceláři

Záda bolí ze stresu. Zatínáme při něm zuby a tuhne krční páteř

Všimli jste si někdy, co děláte, když jste ve stresu? Zatínáte žvýkací svaly, tuhne vám krční páteř a máte migrény. Tak reaguje na psychické napětí většina populace a způsobuje si dlouhodobé potíže. Co pomůže? Pravidelný pohyb venku a správné dýchání...

Asi tušíte, že léky na bolest škodí žaludku, ale netušíte, že poškozují i srdce

Češi berou příliš léků na bolest. Dělají to špatně a škodí tak žaludku i kloubům

Patříte k těm, co mají v kosmetické taštičce vždycky ibalgin pro případ potřeby? A často po něm sáhnete, protože si to hlava nebo třeba záda žádají? Tak zpozorněte. Protože léky na bolest patří k těm, které rozhodně bereme zbytečně často. A ohrožujem...

Bolesti nohou jsou součástí stárnutí. Je ale třeba pátrat po příčině

Bércové vředy souvisí s žílami. Stoprocentně je vyléčit nejde, ale zlepšit ano

Bércové vředy jsou nepříjemné, bolestivé a dost závažné onemocnění. A vůbec neplatí, že by se týkaly pouze starých lidí. Trápit můžou i velmi mladé. Jejich léčba je ovšem běh na dlouhou trať.

Šípkový čaj obsahuje vitamín C

Bylinky: Pomáhají na nachlazení a zlepšení imunity. Zkuste ověřené kombinace

Mohlo by se zdát, že míchání vlastních čajů je pořádná věda, ale nedejte se mýlit. Rozhodně nejde o nic, co byste nezvládli. Zvlášť v případě, že máte chuť na ovocné varianty nebo se chcete pomocí bylin zbavit nachlazení. Poradíme vám, jak suroviny d...

Zázvor pomáhá při virových onemocněních

Zázvor pomáhá proti virům, únavě a posiluje imunitu a zlepšuje prokrvení těla

Určitě ho znáte z thajské kuchyně či vietnamské tržnice. Ale víte vůbec, jak ona kytka, jejíž oddenky jsou tak zdravé, vypadá? Zázvor je půldruhého metru vysoká rostlina se žlutými květy.

Správně vidíme až v sedmi letech

Co víte o očích: Antikoncepce může způsobit suchost oka. Správně vidíme v sedmi

Jedním z nejsložitějších orgánů v lidském těle je oko. Co o něm možná nevíte? Oko je také druhým nejsložitějším orgánem, první příčku zaujímá mozek, třetí srdce. Třeba také netušíte, jak moc výjimečná je zelená barva duhovky a jak nebezpečné je v aut...

Nadměrné požití alkoholu způsobuje v organismu ztrátu draslíku, najdete ho v banánech

Jak na novoroční kocovinu: Vejce, banán, zázvor a hlavně procházka

Příchod nového roku se neobejde bez bujarých oslav. Večer se bavíme, pojídáme a pijeme všechno možné, což má druhý den za následek pořádný bolehlav a žaludek na vodě. Jak minimalizovat nepříjemné pocity a urychlit zotavení? Máme pro vás osm skvělých...

Správné proudění lymfy souvisí i s imunitou

Lymfa: Souvisí s oteklýma nohama, ale i s imunitou a hormonálními změnami

Lymfodrenáž doporučují odborníci jako prevenci různých nemocí, k posílení imunity a jako pomoc při hormonálních změnách. Jak pomáhá, vysvětluje hlavní fyzioterapeutka FYZIOkliniky Iva Bílková. Správně provedená masáž podporuje odplavování toxických l...

Michal Miovský

Když na alkohol nemáte stopku, máte problém, říká odborník na závislosti

Dorty, telefon, porno, nikotin, heroin… S adiktologem Michalem Miovským o tom, že závislost si můžete vytvořit na lecčem a jak poznat, že situaci nemáte pod kontrolou.

Váha stoupá a udržíte ji jen s velkým úsilím

Ženy jsou před vysokým tlakem chráněny do přechodu. Pak se to srovná s muži

Ženy jsou před vysokým krevním tlakem do jisté míry chráněny až do přechodu. U většiny žen se začíná projevovat menopauza kolem 52. roku života. Jak v rozhovoru vysvětluje Mudr. Petra Vysočanová, neznamená to ale, že první změny stěny cév a metabolis...

Mytí rukou je důležitější než dříve

Hygiena: Myjete si ruce nebo si na ně jenom stříkáte dezinfekci

Uvědomil jsem si, jakou váhu pro nás od letoška má hygiena. Asi jako pokaždé v historii, kdy nějaký vynález zlepšil hygienické podmínky velkých městských aglomerací. Někdy to nemusí být vynález zcela původní, stačí jeho pouhá aplikace. Proč vymýšlet...

Jděte do toho! Nejste první, kdo se lékaři s hemoroidy svěřil

Největší zdravotní tabu jsou hemoroidy. Musíte ho překonat, jinak si uškodíte

Problémy s hemoroidy jsou z hlediska studu asi ještě větší problém než vyšetření prostaty. Trápí totiž mnohem více lidí, kteří potíže neřeší a mohou si zkomplikovat život. Nepříjemné pocity v oblasti konečníku, jako jsou svědění, pálení nebo bolest,...

Imunitu posílí zdravá strava, pohyb, ale i vitamíny v tabletách

Zlepšujte si imunitu: Kromě vitaminu D a C pomohou také betaglukany

Ještě před rokem bychom v této době varovali před chřipkovou epidemií a dalšími virózami, které jsou každý rok součástí našeho života. Teď se k nim přidal ještě covid. Zima je prostě obdobím, kdy je třeba tělo co nejvíce posilovat, protože je vyčerpa...

Zlepšení imunity, ale i nálady

Ledové kouzlo: Proč se tolik lidí potápí do ledové vody a co to dělá s tělem

Líné sobotní dopoledne, rodina vegetí v postelích. Já oblékám plavky, vařím čaj do termosky a vyrážím ven. Nedočkavě hltám vlažné podzimní paprsky a nemůžu se dočkat, až přejdu lávku přes Berounku, nad kterou se ještě válí ranní opar. Po hladině pluj...

Vulvodynie zasahuje i do sexuálního života

Vulvodynie: Intimní problém, který může vyvolat alergie, ale i antibiotika

Bolest, silné pálení a svědění v oblasti zevního ženského genitálu nemusejí mít na svědomí vaginální infekce. Někdy se jedná o onemocnění zvané vulvodynie. O co jde?

Jednou za dva roky k lékaři, to je to nejdůležitější, co musíte pro zdraví udělat

Rakovina: Bulka nebo bolest na hrudi. Co by vás mělo varovat a kdy jít k lékaři

Stejně jako u většiny nemocí, tak i u rakoviny zvlášť platí, že čím dříve přijdete k lékaři, tím je větší šance na uzdravení. Jaké potíže by vás měly varovat? Respektive na jaké preventivní prohlídky byste měli chodit, abyste nemoci předcházeli?

Vyzkoušejte nordic walking

Prodlužte si život: Ohlídat si musíte hlavně tlak a pohyb

Lidé dnes žijí tak dlouho jako nikdy v historii. Jenže ne každý se vyššího věku dožije. A pokud ano, trápí ho chatrná kondice a zdravotní potíže. Jak tomu maximálně předejít, abyste si i nadále mohla života užívat?

Nedostatek tekutin může způsobit i bolest zad

Nejste nemocní, jen máte žízeň. Voda má vliv na migrény, alergie i bolesti zad

Naše energie nezávisí jen na jídle, ale také na tom, kolik vypijeme čisté vody. Moderní člověk spotřebuje denně stovky litrů pitné vody. Nejenom na mytí nebo splachování, ale také v takzvané vodní stopě – sem patří všechna voda, která byla použita na...

Jako prevenci by hormonální jógu měly cvičit všechny ženy po 35. roce života. Právě v té době totiž začíná klesat hladina estrogenu

Jóga kouzlí s hormony: Pomáhá s neplodností a odstraňuje návaly i noční pocení

„Snažili jsme se o dítě přes dva roky. Podle metody paní Mojžíšové jsem cvičila rok a nepodařilo se. Pak mi kamarádka doporučila hormonální jógu a já to tedy zkusila. Po dvou měsících jsem otěhotněla.“

Starejte se o své nohy včas

Potíže s křečovými žilami: Kdy užívat léky, kdy stačí punčochy a kdy k lékaři

Zapomeňte jednou provždy na to, že křečové žíly jsou jen estetickou vadou, která občas trochu bolí. Čím dřív se s nimi začnete léčit, tím lépe pro vás a vaše budoucí zdraví. 

Dlouhodobé zažívací potíže je třeba řešit

Trápí vás plynatost a nadýmání a nepomáhá ani jíst v klidu? Musíte k doktorovi

Až 80 procent žen trpí podle celosvětových studií zažívacími problémy. Leckdy si ale za ně mohou samy. Přestaňme se vymlouvat na stárnutí či opotřebení trávicího systému, stačí změnit jídelníček a životní styl a břicho bude zase v pohodě. A když ne,...

Nebojte se chodit na pravidelné prohlídky

Rakovina tlustého střeva, ale i cukrovka. Kvůli covidu hrozí zanedbání nemoci

Bojíte se kvůli covidu k lékaři? Neodkládejte jeho návštěvu, protože vám jinak hrozí vážné potíže. Které nemoci opravdu nepočkají? Nejsou to jenom akutní stavy, ale také preventivní prohlídky, které mohou odhalit vážné onemocnění, a to i nádorové.

Stres může být příčinou přetížení žvýkacích svalů a blokády čelistního kloubu. Z toho pak bolí hlava

Polovina bolestí zad souvisí s psychikou. A od zad a krční páteře bolí hlava

Je to začarovaný kruh, kvůli tomu, že moc pracujete zejména u počítače, vás bolí záda. A od přetížené krční páteře máte zase potíže s bolestí hlavy. Jak z toho ven, když jste doslova udřená a nikdo za vás nic neudělá?   

Po čtyřicítce se bez brýlí obvykle už neobejdete

Nomofobie: Nová nemoc, která vzniká z neustálého sledování mobilů a obrazovek

Čtyřicet let jste se o ně starat nemusela a najednou to přišlo. Oči, malý orgán, který ale spotřebuje až 25 procent vitaminů a minerálů přijímaných z potravy. Nejvíce potřebují zeleninu a ovoce, prospívají jim bobuloviny, jako jsou například borůvky....

Syndromem vyhoření jsou ohroženi lidé se sklonem k dokonalosti

Ženy sendvičové generace: Z přetížení mají gynekologické potíže a nadváhu

Děti měly před čtyřicítkou. Ty dnes sotva chodí do školy. Rodiče jim mezitím zestárli do věku, kdy potřebují pomáhat. Staráním se o děti, domácnost a mámu s tátou tak v době, kdy by se měly začít věnovat samy sobě, tráví až dvacet hodin týdně. A to j...

Bubnování snižuje stres

Kdo bubnuje, ten je fit. Vyzkoušejte relaxační metodu, stačí mít míč a bubínek

Bubnování je o svobodě, společné radosti a relaxaci. Snižuje stresovou zátěž, dodává pozitivní energii a posiluje imunitu. Díky hře na bubny budete čiperní nejen fyzicky, ale také mentálně. A navrch zhubnete!

Problémy často způsobují i léky na bolest

Pravda o vředech: Žaludku sice škodí stres a nervy, ale pravý důvod je jinde

Bolí vás občas břicho, zvláště po jídle? Často je vám špatně od žaludku, míváte průjem a trpíte nechutenstvím? To všechno mohou být příznaky žaludečních vředů. Jak se s jistotou poznají a co na ně platí? Mimochodem stres za ně nemůže. 

Začněte si trochu dělat, co chcete. Prospěje vám to

Během menopauzy se mozek mění. Vliv má na spánek, koncentraci, ale i úzkosti

Všechny samozřejmě zhruba víme, co se začne dít s naším tělem, když vstupujeme do přechodu, ovšem vůbec nikdo nemluví o tom, co se stane s naším mozkem. Máme sklon potlačovat fyzické příznaky, jako jsou návaly horka, změny nálady či pocení, které jso...

Nachlazení? Vsaďte na bylinné čaje

Babské rady: Zelí na žaludeční vředy, kmín na plynatost. Jak je vidí odbornice

Mezi námi je dost těch, kteří místo polykání léků raději aplikují na své zdraví i krásu babské rady. Ne všechny jsou ale účinné. Jaké fungují a jaké ne? A proč tomu tak je? To nám objasnily lékařka Kateřina Písecká z Centra individuální péče VFN v Pr...

Někteří lidé mají sebevědomí na rozdávání

Dunning-Krugerův efekt: Proč si neschopní lidé myslí, že jsou lepší než ostatní

Určitě takové lidi znáte taky. Nejsou někdy ani moc chytří, ani moc vzdělaní, ani kompetentní. Často si hrají na všeználky, kteří snědli všechnu moudrost světa. Přeceňují svoje schopnosti, považují se za nadprůměrné, inteligentnější a hezčí než ostat...