Nová Vlasta: Rozhovor s Barborou Kroužkovou, Tomášem Klusem a téma o šedinách

Alena Němečková | 22. 6. 2022

Barbora Kroužková v televizním studiu s grácií zvládá politické debaty i několikahodinové zpravodajské bloky. A jako každý má i svůj soukromý život. V něm je maminkou dvou dcer, přičemž s tou mladší strávily prvních pět měsíců jejího života v nemocnici. "Nikdy jsme to s mužem nebrali tak, že jedna naše dcera je zdravá a druhá nemocná. Prostě stojíme před nějakou realitou a s tou se vypořádáváme. Žijeme přítomností, den po dni… ."

V ulicích jich potkáte čím dál víc. Stříbrovlásek – žen s přirozenými šedinami. A nejsou to jen stařenky, jak by se čekalo. Září kolem sebe, protože jsou se svými vlasy smířené a spokojené. Mnohé z nich se desítky let barvily a jejich cesta k šedinám byla místy trnitá.

Nikdy jsem si nijak zvlášť nevěřil. Měl jsem tendenci dokazovat okolí, že na mě nemusejí brát ohled, že sám o sobě taky za něco stojím a až Branický zázrak mi dopřál vidět, že to tak je, říká zpěvák a herec Tomáš Klus o svém účinkování v novém muzikálu Jana Svěráka, k němuž napsal hudbu a texty písní.

+ literární příloha: Už dávno byli slavní a dobyli svět literatury pro dospělé, když si „odskočili“ ke psaní pro děti. Dětská tvorba některých z nich dokonce přebila jejich ostatní knihy. Jak píší slavní pro děti? + Rozhovor s Alenou Mornštajnovou a Markou Míkovou + Recenze, testy a tipy na nové knihy

Tagy Alena Mornštajnová Barbora Kroužková Jan Svěrák Marie Horáková Tomáš Klus