Někdy to jde hned, jindy to trvá dlouho... najít odvahu pustit se do nového vztahu. Přinášíme příběhy několika žen, které to nevzdaly a lásku našly po předchozích zklamáních a třeba i dlouhých letech samoty. Blanka Malá nám vyprávěla svou lovestory s vůní italského slunce, která jakoby vypadla z červené knihovny.

Oholila si vlasy strojkem

Martu Dancingerovou jste si mohli zamilovat v seriálu Kukačky nebo teď v seriálu Zlatá labuť. Vůbec nejradši je ale herečkou divadelní, což oceníte zejména na komorní scéně Činoherního klubu. Možná jste zaregistrovali, že je i spisovatelkou a maminkou šestiletého Toníka, ale asi by vás nenapadlo, že bývala dost nekonvenční. „Vždycky jsem chtěla něco, co holky nemají. Stříhala jsem si třeba vlasy nakrátko, holila si hlavu strojkem. Nikdy jsem v sobě neměla to, že herečka musí být krásná. Lámat se to začalo až na DAMU."

Zdroj: Youtube

Adam Kraus o střídavce

Narodil se do známé české herecké rodiny, ale sám se nakonec našel v režii. V divadelní režii. Už počtvrté pracuje Adam Kraus v tandemu se svoji maminkou, herečkou Janou Krausovou, v rozhovoru přišla řeč ale nejen na to, jak se mu režíruje vlastní máma, ale i na to, jaké to je být hercem, který se bojí hrát, a co považuje za pozitiva a negativa střídavé péče. V té totiž vychovává svého syna z prvního manželství.

Jedna paní povídala...

Na mýty o kosmetické péči nebo o produktech se zaměřila naše kolegyně Lucie. Třeba o tom, proč musíte používat krém s faktorem, i když ho má v sobě i make-up, nebo jak to je se slušivostí červené rtěnky a další nesmysly, kterým mnohé z nás věřily.

Kromě toho najdete ve Vlastě tipy na letní šaty, recepty od gastro novinářky Eriky Pilátové, rozhovor s grafickou designérkou Petrou Dočekalovou, která rozpoutala vášně při jmenování prezidenta Pavla, a taky novou rubriku Retro. Protože kdo nezná historii, musí ji prožívat znovu a znovu. A tak se každý týden podíváte s námi, co jsme psali před dvaceti, třiceti, čtyřiceti, padesáti a šedesáti lety. Před třiceti lety například ve Vlastě vzpomínala na seznámení s Voskovcem jeho manželka Christina.