Co to vlastně znamená být jedinečný? Ve zkratce jde o zajímavého člověka, ke kterému lidé tíhnou kvůli jeho vlastnostem. Mohou mít dobré návyky, vzhled, který vynikne, pozitivní přístup, schopnost vytvářet pozitivní zážitky, skvělý smysl pro humor nebo třeba negativní zkušenosti, ze kterých se poučili.

16 rysů jedinečného člověka:

1. Postoj

Pokud je váš postoj k věcem negativní, může se šířit jako virus a zasáhnout všechny kolem vás. Pozitivní přístup může naopak povzbudit a inspirovat. Díky vašemu postoji mohou lidé chtít být ve vaší společnosti, anebo se vám naopak obloukem vyhnou. Tak který si vyberete?

2. Osobnost

Osobnost každého z nás se postupem času vyvíjí a tvaruje okolnostmi, které nás v životě potkávají. A právě to je to, co nás odlišuje od davu.

3. Zkušenosti

Vaše jedinečné zkušenosti společně s tím, co vám bylo geneticky dáno do vínku, jsou zodpovědné za to, kým jste a kým se stanete. Je nezbytné si uvědomit, že každý má jiné zkušenosti, žádní dva lidé neprošli úplně stejnou věcí.

4. Kreativita

Existuje mnoho způsobů, jak být kreativní. Schopnost přicházet se skvělými nápady nebo s novými způsoby řešení problémů je jednou z mnoha vlastností, které z vás dělají jedinečnou osobnost.

5. Vkus

Jídlo, které jíte, oblečení, které nosíte, a dokonce i lidé, kterými se obklopujete – to vše utváří váš vkus, který vás dělá výjimečnými a odlišuje od ostatních.

6. Koníčky

Vaše záliby a koníčky o vás prozrazují více, než si myslíte. Vypovědět mohou i to, jaký typ člověka jste a co děláte pro to, abyste v životě dosáhli skutečného štěstí.

7. Cíle

Životní cíle nám udávají motivaci a směr a předurčují, jak daleko jsme ochotni zajít, abychom dosáhli toho, co chceme. Někteří lidé jsou cílevědomější a ambicióznější než jiní a je to tak naprosto v pořádku.

8. Pracovní morálka

Stanovení cílů je jedna věc, ale pracovat na jejich dosažení je věc druhá. To, jak pracujete, vaše oddanost a odhodlání jsou odpovědí na to, jací jste a jak moc jedineční jste.

9. Vášeň

Abyste od života dostali to, co chcete, musíte být vášniví. I zapálenost, s jakou se vrháte do úkolů, o nichž tvrdíte, že jsou pro vás důležité, je jednou z věcí, která vás dělá originálními.

10. Intelekt a zvědavost

Každý nemůže být tou nejostřejší tužkou v penále. Existují například lidé, kteří mají vysoké IQ a svým intelektem by strčili do kapsy kde koho, jenže to k jedinečnosti nestačí. Osobnost z nás dělá až zvídavost a neustálá touha po poznání. Učit a zkoumat nové věci bychom se proto měli chtít celý život.

11. Vztahy

Vaši individualitu ovlivňuje i to, jak se rozhodnete komunikovat s lidmi kolem vás – s rodinou, s přáteli, s partnery nebo třeba s kolegy v práci.

12. Sebevědomí a sebeúcta

Ne každý je obdařen vysokou úrovní sebeúcty. Ovlivnit ji může hned několik faktorů. Jedineční lidé si však zdravé sebevědomí udrží bez ohledu na to, co se v jejich životě děje.

13. Smysl pro humor

Život ani sebe sama nelze brát příliš vážně. A právě smysl pro humor je jedním z klíčových faktorů, které mohou člověka odlišit od kohokoli jiného ve vesmíru.

14. Intuice

Čím vyšší je vaše intuice, tím více sami sobě věříte a jste tak mentálně a emocionálně stabilnější. Schopnost důvěřovat svému nitru je jednou z vlastností, která z vás dělá jedinečného člověka.

15. Komunikační schopnosti

Komunikace je kombinací vrozených dispozic a výchovy. Ostatně způsob, jakým se rozhodnete mluvit s ostatními a aktivně jim naslouchat, určuje, jak jedineční skutečně jste.

16. Autenticita

V dnešním světě je opravdu těžké být sám sebou. Vždyť na nás každý den působí tolik vlivů! Jedineční lidé však rozptýlení dokážou potlačit a zůstat tou nejpravdivější verzí sebe sama.

Zdroj: vlasta.cz, YourTango