Líčení podle princezny Kate: Inspirujte se nejen nude odstíny, které využívá pro zvýraznění očí i rtů

Lucie Fendrychová | 9. 5. 2023
Catrice, 90 Kč
Maybelline, 249 Kč
L´Oreal, 349 Kč

Na korunovaci tchána, krále Karla III., vypadala úžasně jako vždy. Určitě dodržela svůj zvyk nalíčit se sama. Ostatně ani tak výjimečný den, jakým byla před lety svatba s Williamem, ji nepřiměl to změnit. Umí perfektně zdůraznit, co jí příroda nadělila.

Co byste našli v její kosmetické taštičce? Stálice, které vypadají celkem obyčejně, ale vytvoří efekt, který působí elegantně, mladistvě a má lehký nádech rafinovanosti. Okoukejte styl populární princezny.

Zdroj: Youtube

Svěží a zářící pleť

Při líčení pro vystupování na veřejnosti Kate sahá po tekutém make-upu se středním krytím, hydratačními složkami a matným efektem. Zamaskuje nedokonalosti pleti, třeba když má unavenou pokožku ze stresu z pracovních povinností a péče o tři děti, ale nevytvoří hutnou masku. Požaduje long-wear složení, které odolává času a nemusí ho v průběhu dne kontrolovat. I když je Británie na sluníčko trochu skoupá, Kate dobře ví, jak jeho paprsky urychlují stárnutí. Používá make-up s ochranným faktorem SPF 15.

Korektor v peru

Pokud chcete od waleské princezny něco okoukat, tak investujte do rozjasňujícího korektoru. Má praktický tvar pera, je tekutý a nanáší se štětečkem. Používají ho profesionální vizážisté, modelky, celebrity po celém světě. Smázne například stíny pod očima a jemné vrásky. Protože nejen vyrovnává barvu pleti, ale také ji vyhlazuje, opticky odráží světlo a obličej rozzáří a omladí. Korekce perem se provádí jako poslední krok líčení. Samozřejmě ho můžete jako Kate mít v kabelce a povolat do služby i v průběhu dne, když začne ranní líčení ztrácet svěžest.

Nahé líčení očí a linka

Kate má od přírody výrazné rysy a krásné oči, které zvýrazňuje stínováním. Fandí kouřovému líčení, ovšem provedenému v takzvaných nahých odstínech. Najdete je v paletkách, které mají NUDE označení. Obvykle nabízejí hnědé až bronzové odstíny. Kate používá především matné barvy, ale pro slavnostnější příležitosti přidá i lehce třpytivé pigmenty. Celé horní víčko s mírným přesahem před ohyb víčka pokryje tmavším béžovým stínem. Doplní popraškem středně hnědé barvy s nádechem bronzu okolo horních řas a pod spodními řasami. Korunuje černou linkou. Snadno se kreslí, když má linka plstěný hrot a voděodolné složení, které rychle zaschne a nerozmazává se.

Co nesmí dělat spolu William a Harry a čím se vymykal Jiří VI.? Ukažte znalosti královské rodiny v kvízu
Osobnosti

Co nesmí dělat spolu William a Harry a čím se vymykal Jiří VI.? Ukažte znalosti královské rodiny v kvízu

Tečka řasenkou a úprava obočí

Hnědovláska má výrazné řasy od přírody, ale černou řasenku nevynechává. Dobře ví, že přibrat je u řas žádoucí a volí objemovou řasenku, která má také prodlužující efekt. Údajně dává přednost hustým kartáčkům, to jsou ty, co vypadají jako vypasená housenka. Zahnutí kartáčku způsobí, že se konečky řas navíc natočí a oči získají svůdný otevřený pohled. Plné obočí Kate tvaruje paletkou stínů na obočí. Pudrové složení vytvoří přirozený efekt, nanáší se štětečkem. Orámuje oblouk a vyplní tam, kde je třeba. Kate volí variantu tmavě hnědou, která ladí s barvou vlasů.

Neutrální rty a trocha lesku

Žádnou výraznou rtěnku jsme na princezně ještě neviděli. Respektuje pravidlo pro denní líčení, které doporučuje zvýraznit jednu část obličeje. Ke kouřovému líčení přidává neutrální narůžovělou rtěnku. Krémové složení a polomatný efekt působí přirozeně, někdy zvolí i finální dotek průhledného lesku do středu rtů (prý má ráda voňavé kousky!). Díky tomu vypadají rty živě, především na sluníčku. Když se podíváte na fotografie, vrtá vám hlavou, jestli Kate používá tvářenku. Vybrala si totiž hedvábně pudrový matný odstín růžové, která působí, jako by se prošla na čerstvém vzduchu. Občas celé líčení rozzáří bronzerem. Opět volí pudrovou variantu. Sluší jí sytý bronzový lesk, který se vytvoří smícháním několika barev v paletce.

Zajímavosti

  1. Jediné, co Kate svěřuje profíkům, je manikúra. Jejím poznávací znamení tvoří průhledný růžový lak na nehty. Ovšem nedávno se odvázala a byla vidět s červenými nehty!
  2. Princezna hýčká pokožku přírodním pleťovým olejem. Dostala ho darem v roce 2016 a od té doby se bez něj neobejde.
  3. Paparazzi Kate přistihli, jak si kupuje cenově dostupný krém s hydratačním efektem a přírodním složením.
Jak dobře znáte pohádku Tři veteráni? Ukažte se v kvízu!
Inspirace

Jak dobře znáte pohádku Tři veteráni? Ukažte se v kvízu!

Opáčko z literatury základní školy: Kvíz prověří, co si ještě pamatujete o Máchovi a Máji
Vztahy

Opáčko z literatury základní školy: Kvíz prověří, co si ještě pamatujete o Máchovi a Máji

Zdroj: vlasta.cz, katescloset.com.au, youtube.com

Tagy Catherine, princezna z Walesu Karel III. Britský lesk obočí příroda řasenka řasy Velká Británie William, princ z Walesu