Geny? Kdepak! Jennifer Lopez na pláži nepotkáte bez velkého ochranného klobouku a v kabelce má opalovací krém s nejvyšším UV filtrem. Její bronzový vzhled nemá se sluníčkem nic společného. Přiznala v jednom ze svých videí, že celoročně používá samoopalovací péči a do líčení pravidelně zapojuje bronzer. Jak na to?

Zdroj: Youtube

Pro začátečníky

Namazat se umí každý. Samoopalovací tělové mléko seženete v drogerii v různých cenových relacích, možná i v regále své oblíbené značky. Samoopalovací kosmetika nám slouží od šedesátých let minulého století, moderní přípravky už ale nemají typický pach, který se uvolňoval, když se na povrchu pokožky pustila do práce samoopalovací složka DHA tedy dihydroxyaceton. Vychytala se nejen vůně, ale také složení, které už nedělá fleky. Pokud se toho bojíte, bronzujte se péčí, která má pozvolný účinek. Ztmavuje odstín s počtem nanesení.

Pro náročné

Klasický samoopalovací krém se vybarví za šest hodin. Pokud nechcete čekat, na internetu koupíte pěny, které už jsou tmavé, když je použijete. Mají nevýhodu, že se rychle vstřebávají, proto to chce cvik. Nebo vychytávku v podobě aplikační rukavice. Vypadá jako chňapka. Nanesete do dlaně pěnu, zmáčknete ruku v pěst, během toho se pěna rozprostře do tenké vrstvy. Natřete tělo, jde to rychle. Navíc si neušpiníte ruce, rukavice je nepropustná.

Na nohy

Pamatujte, že holit si nohy a samoopalovat je chce 24 hodinový odstup. U trhání chloupků si dejte odstup dvojnásobný. Nohy se šikovně bronzují sprejem. Ale pozor, i po nasprejování ještě vrstvu rozetřete dlaní. Pro klasické samoopalování těla i obličeje používejte jednorázové tenké gumové rukavice. Vyhnete se drhnutí dlaní a plošek pod nehty, které jsou suché a rychle nasáknout mléko či krém. Obarvení pokožky se dá vyhnout, když si ruce před aplikací naolejujete.

Na tvář

Obličej ztmavujte univerzálním mlékem nebo specialistou pro pleť. Určitě začnete dva dny předem peelingem a den předem hydratační maskou. Na tváři nesmí být žádná kosmetika, líčidla, ideální je odlíčit ji a dočistit pleťovou vodou. Dejte si kapku krému na hřbet ruky, přenášejte po tečkách a důkladně roztírejte. Postupujte od středu tváře ven.

Bronzování

Pokud chcete bronzovacím pudrem napodobit efekt opálení, vyberte si středně hnědý odstín bez třpytek. Podklad vytvořte denním krémem. Zdokonalit ho můžete podkladovou pleťovou bází, která povrch uhladí, usnadní nanášení a pojistí výsledek. Velkým pudrovým štětcem otočte v pudřence, oklepněte. Malými kroužky omalujte čelo a bradu, tahem dolu hranu nosu. Naberte pudr, oklepněte a naneste pudr na tvář a krk. Pokud je efekt příliš světlý, zopakujte.

Tipy navíc

  1. Velmi přirozený vzhled opálení tváře vytvoří blender. Houbičku navlhčete, kulatou stranu lehce namočte do krému a nanášejte poťukáváním. Začněte čelem, nosem a bradou, na druhé namočení naneste samoopalovací péči na tváře a krk.
  2. Využijte samoopalovací krém ke konturování. Přidejte druhou vrstvu krému pod lícní kosti do prohlubně tváří pro zeštíhlující efekt.
  3. Samoopalování tváře a těla si rozdělte nadvakrát. Pokud to nejde, natřete nejprve tělo. Obličej by se při roztírání péče po těle zapotil a narušila by se rovnoměrnost výsledné barvy.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, www.realsimple.com