Léto u vody si užijete jedině ve skvěle padnoucích plavkách, které budou zároveň ctít trendy, nebudou mít vytahané gumičky a prodřené nohavičky.

Léto 2023 bude ve znamení odvážných barev a jejich kombinací. Metalické odlesky a propracované detaily budou hrát prim, ale výběr plavek je ale opravdu pestrý a nabízí i jiné možnosti mimo hlavní trendy!

I ženy mají své dny. I tak chtějí chodit k vodě...

Menstruční kalhotky se těší velké oblibě už nějkých pár let. Víte ale, že seženete také menstruační plavky? Ty jsou v oblasti klínu normálně tenké, takže jsou od běžných plavek k nerozeznání. Díky vnitřní superabsorpční vložce krev neprosakuje do lícu plavek ani se neuvolňuje do okolní vody. Navíc je savá vrstva "zalaminovaná" nepropustnou vrstvou, díky které zůstane vše tam, kde má být. Plavky jsou vhodné pro dny, kdy je krvácení slabší, jinak je možné jejich funkci vytunit pomcí menstruačního kalíšku nebo tamponu. 

Střih jako vždy v hlavní roli

Co se týče střihu, určitě nešlápnete vedle, pokud zvolíte oblíbené bikiny, plavkový overal či monokiny. Při výběru plavek nepodléhejte módním trendům bezhlavě a raději zvolte střih, který nejvíce lichotí vaší postavě a ve kterém se budete cítit dobře. Kouzlo správně zvoleného střihu tkví v tom, že vyzdvihnete své přednosti a trochu upozadíte problematické partie.

Vyneste barvy!

„Výběr barev a jejich vhodně zvolená kombinace vytváří naše osobité módní já. Často si lidé ani neuvědomují, jak významnou roli barvy v životě hrají. Správně zvolené odstíny a samotný výběr barev dokážou posílit naše sebevědomí, a to obzvláště v plavkách občas potřebuje každá žena. Nebojte se tedy experimentovat s barvami, třeba budete překvapená, jak se vám v červených metalických plavkách zvedne sebevědomí!“ říká návrhářka a stylistka Kamila Vodochodská, která nyní spolupracuje na kampani značky Orbit s názvem Colorfidence, která inspiruje k hrdému nošení barev.

Blýskněte se na břehu i ve vodě

„Mezi největší hity v plavkové nabídce pro tento rok patří bezpochyby metalické odstíny. Vládne jim nekonečná škála odstínů duhy a potisky metalizující odstíny bílé, stříbrné až po rudou. S opálenou pokožkou vykouzlí dokonalý kontrast a vy se budete cítit jako bohyně,“ popisuje nové trendy fashion koučka Kamila Vodochodská. O level výš posunete váš plavkový model, pokud na něm navíc budou nějaké flitry. Ty dokážou odrážet sluneční svit i zářící vodu, ať už na zahradě u bazénu nebo u moře. Flitry vybírejte v odstínech Top color trends of season 2023, tedy v barvě oranž, limetka nebo pink.

Ve dne k vodě, večer na party

Trendem letošního léta jsou plavky, které můžete nosit také jako top. „Stále častěji pozoruji, že plavky už nejsou pro ženy pouze funkční záležitostí. Stejně šaty, kabelky nebo boty se stávají součástí jejich stylu, který jim pomáhá vystoupit z davu. Plavky tak mohou být skutečně designerským kouskem,“ říká návrhářka Terezie Trusinová. Velkým trendem letošního léta jsou podle ní plavky jako součást vrchního ošacení: „Proto by v šatníku neměly chybět plavky, jejichž top lze kombinovat se sukní, kalhotami nebo kraťasy, můžete je nosit k saku či pod rozhalenku,“ dodává. Můžou to být jednodílné plavky, které mají místo klasického výstřihu odvážný úzký rozparek s výraznou sponou nebo třeba korálky.

Heslem pro letošní plavkovou sezónu je udržitelnost

Plavky jsou klasicky vyráběny ze syntetického materiálu, který dobře odpuzuje vodu. Nicméně z pohledu ekologie je toto zpracování materiálu velmi náročné a neekologické. Poohlédněte se tak po udržitelnější možnosti, kdy výroba plavek tolik nezatěžuje naši planetu. Plavky už se běžně vyrábí i recyklovaných materiálů.

Důraz na propracovaný detail

Dalším letošním trendem je vrstvení, a to v podobě různých skladů, miniaturních wrapů a sámkování. Vaše plavky ozvláštní také módní plastický motiv květiny nebo top hot květinové potisky. Mezi další aktuální trendy v nadcházející plavkové sezóně patří bez pochyby i řasení nebo zdobení v podobě mašlí, pásků a motivů srdce. Pokud vás nudí klasické hladké plavky, určitě neuděláte chybu, pokud zvolíte háčkované – navíc pokud si je doma vyrobíte sama, udržitelnost je zaručena. Jedním z posledních hitů blížící se letní sezóny jsou šortky, gymnastické kraťásky, topy na jedno rameno a bikinové košíčky ve stylu Malé mořské víly.

A jaké jsou trendy barvy pro letošní léto?

Nejvíce hot barvou v plavkovém segmentu je červená, v závěsu za ní se drží oblíbená černá, stříbrná, hnědá, růžová a dále barvy, které jsou trendem v obecné módní rovině a byly zvoleny jako odstíny roku 2023. Barvou roku se stala svěží a velmi netradiční barva Viva Magenta, dále jsou to odstíny pale pink, odstíny zelené od lime po khaki, oranž, jasná žlutá, světle fialová lila, odstíny modré od baby blue po navy blue a tuto řadu uzavírají metalické odstíny.

Zdroj: Vlasta.cz, Colorfidence Orbit