video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Australská herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou prsu. Poprvé ji nemoc zasáhla v roce 1992, poté znovu v letech 2013 a 2017. Díky svým zkušenostem vložila veškerou energii a popularitu do veřejného boje s tímto zákeřným onemocněním. V Austrálii, kam se ve svých šesti letech s rodiči přestěhovala z rodné Británie, dokonce založila výzkumné onkologické zařízení. Nádoru se však její tělo zjevně nikdy zcela nezbavilo a filmová Sandy nemoci v 73 letech podlehla. O smrti informoval její muž John Easterling. „Dáma Olivia Newton-John zemřela dnes ráno v poklidu na svém ranči v jižní Kalifornii, obklopena rodinou a přáteli,“ píše v příspěvku, který připomíná právě hereččin třicetiletý boj s rakovinou. „Prosíme všechny, aby v tomto těžkém období respektovali soukromí rodiny,“ uvedl manžel zesnulé umělkyně.

Vzpomíná i Travolta

Její odchod hluboce zasáhl nejen rodinu a blízké, ale pochopitelně také herecké kolegy, kteří sociální sítě okamžitě zasypali vzkazy a dojemnými vzpomínkami. „Má nejdražší Olivie, díky tobě se nám všem žije mnohem lépe. Tvůj vliv byl neuvěřitelný. Mám tě moc rád,“ napsal na Instragramu John Travolta, s nímž máme Olivii navždy spojenou z muzikálového filmu Pomáda ze 70. let. Středoškolačku Sandy si zahrála ve svých 29 letech a stala se populární po celém světě.

Byla úspěšnou country zpěvačkou

Kromě filmu se Newton-John věnovala také hudbě, v roce 1981 slavila úspěch s písní Physical ze stejnojmenné desky. Za svou hudební kariéru prodala přes 100 milionů alb a získala čtyři ceny Grammy. Od dětství milovala i country hudbu a i v tomto žánru nahrála několik alb. V roce 1974 dokonce porazila americké hvězdy country hudby Lorettu Lynn a Dolly Parton a získala ocenění pro country zpěvačku roku.

Zdroj: denik.cz ČTK

Související články