Vánoce královské rodiny: Vánoční koncert a Kate Middleton u piána

Soňa Cervanová | 11. 12. 2022

Loni vévodkyně Catherine, nynější princezna z Walesu, vystoupila se svým prvním veřejným hudebním vystoupením a to hned ve Westminsterském opatství po boku oblíbeného zpěváka Toma Walkera. Manželka prince Williama zahrála na piano během vánočního koncertu, jednom z prvních po covidové pandemii. A zřejmě se zrodila tradice. Princezna Kate připravuje druhý vánoční koncert, tentokrát věnovaný zesnulé královně Alžbětě II.   

Princezna Catherine je za ty roky po boku prince Williama na pozornost zvyklá, vždyť už jsou spolu dvacet let. Nicméně loni vyzkoušela něco úplně nového - uspořádala vánoční koncert s koledami ve Westminsterském opatství, na němž usedla i za piano a doprovodila oblíbeného zpěváka Toma Walkera, který zpíval píseň For Those Who Can´t Be Here neboli Pro ty, kteří tady nemohou být.

Zdroj: Youtube

Píseň měla po dvou letech covidové pandemie, která britské ostrovy tvrdě zasáhla, velkou sílu. Podobně jako setkání po dlouhé době a společné zpívání koled. Tehdejší vévodkyni Catherine při zpěvu koled doprovodili kromě manžela Williama i další příbuzní včetně princezen Eugenie a Beatrice a Zary Tindall, sestřenic manžela Kate a následníka britského trůnu.

Princ William by měl letos stát znovu po boku Kate, která touto akcí nazvanou Together at Christmas neboli Spolu o Vánocích zadělává na tradici. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince a zůčastnit by se měl i král Karel III. s manželkou Camillou. Zatímco loni bylo společné zpívání koled věnované všem bojovníkům s pandemií, letos si všichni připomenou v září zesnulou královnu Alžbětu II.

Akce se bude nahrávat a Britové vše uvidí v televizi na Štědrý den během pořadu Royal Carols - Královské koledy. Pořad bude provázet hlas známé herečky Catherine Zeta Jones a vystoupí v něm i řada britských hvězd, například některé členky bývalé skupiny Spice Girls nebo herečka Kristin Scott Thomas.

Zdroj: Vlasta.cz, https://www.vanityfair.com/style/2022/12/king-charles-queen-camilla-join-princess-kate-middleton-prince-william-second-annual-royal-christmas-concert-singing-carols

Netflixový dokument: Jak Harry potkal Meghy. Zamilovaný princ a šokovaná Meghan
Příběhy

Netflixový dokument: Jak Harry potkal Meghy. Zamilovaný princ a šokovaná Meghan

Pukrle pro královnu, rasismus a smutný princ Harry. Meghan se vysmívá
Příběhy

Pukrle pro královnu, rasismus a smutný princ Harry. Meghan se vysmívá

Přes dvacet let spolu. Jak šel čas s princem Williamem a Kate
Příběhy

Přes dvacet let spolu. Jak šel čas s princem Williamem a Kate

Tagy Alžběta II. Catherine, vévodkyně z Cambridge Eugenie z Yorku Karel III. Britský pandemie Tom Walker Vánoce Vánoční koledy Westminsterské opatství William, princ z Walesu