Jděte za nosem! Sprchování přináší do každodenní rutiny příležitost obklopit se vůní. Nejenom při mytí, ale také jako mírně voňavou stopu, kterou pečování zanechá na pokožce. Hledejte složky k nakousnutí, kterým kraluje čokoláda a kokos jako symbol luxusních dezertů. Ale také rebarbora se špetkou růžového pepře má něco do sebe. Nezapomeňte při sprchování zhluboka dýchat, ať si různé vůně užijete naplno.

Zdroj: Youtube

Hladkost doteku

Nechte pokožku, ať si řekne, co jí udělá radost. Právě teď, kdy ztratila volnost a svobodu a dusí se pod vrstvami zimního oblečení, povolejte do koupelny hebkost hutnějšího gelu s přídavkem výživných látek. Trochu bere práci tělovému mléku, protože už při mytí ohlídá, aby se nenarušila přirozená ochranná vrstva pokožky. Super zážitek přinášejí sprchové pěny. Pohladí i hodně citlivou nebo přesušenou pokožku. Dokonce koupíte také variantu s parfemací, která bývá kosmetice pro citlivky obvykle odepřena, protože patří mezi dráždivé složky.

Drsnost kontrastu

Jestli nemáte ani jeden sprchový peeling, o hodně přicházíte. Za maličko nepohodlí, které brusné částečky způsobí při používání, vás odmění příjemně očistný pocit už při oplachování. Budete si připadat lehčí, i když obroušené šupinky kůže skoro nic neváží. Hebkost opečovaného těla je návyková. Pravidelným používáním jednou týdně zapracujete také na mladším dekoltu, pevnějších pažích a ústupu celulitidy.

Po kapkách

Sprchový gel vylepšený rostlinným oleji si vás získá už na první dotek. Krásně klouže po pokožce a pěna, kterou vytvoří, má hebkou a hutnější konzistenci. Po sprše se nedrhněte, ale ručník jen přikládejte na tělo, aby vysál vodu, ale nesetřel blahodárnou vrstvu oleje na povrchu.

Poradna

  • Máme ve zvyku sprchovými gely poněkud plýtvat. Vylepší to lahvičky s dávkovačem. Nepodlehněte nutkání stlačit pumpičku dvakrát a zkuste, jestli nestačí jedna dávka.
  • Ke spoření přispějete také používáním žínky nebo houbičky. Vytvoří totiž pěnu i z pouhé kapky, kterou na ně nanesete. Nezapomeňte po umytí houbičku vypláchnout.

Tip na konec:

Rodinné balení

Mít vanu nebo sprchový kout marnivě obložený spoustou lahviček se sprchovými gely má svoje kouzlo. Ovšem kvalitní kosmetika ve větším balení uspokojí celou rodinu a celkově bývají větší objemy cenově dostupnější.

Zdroj: časopis Vlasta