Když některé z dětí prince Williama a princezny Kate slaví narozeniny, všichni s radostí očekávají, zda zase zveřejní novou fotografii. A ani letos své fanoušky nezklamali, ovšem s jednou malou změnou. Zatímco obvykle fotografie dětí zachycuje sama Kate jakožto nadšená fotografka, letos práci přenechala Millie Pilkington. Ta v roce 2011 fotila soukromou část svatby Kate a Williama.

Prince Louise zachytila spolu s Kate při dovádění na zahradě v Adelaide Cottage ve Windsoru, kde následník trůnu s rodinou v současné době žije. Kate svého nejmladšího syna veze na zahradním kolečku a Louis nezapomněl na své poznávací znamení, pořádně se křenit.

Maskot oslav

Nejen celou Británii, ale celý svět pobavilo princovo vystoupení v rámci několikadenních oslav platinového jubilea vlády jeho babičky Alžběty II. v červnu roku 2022. Mnozí se shodují, že malý princ si ukradl celou show pro sebe. Všechny tři děti prince Williama a princezny Kate jely poprvé společně v kočáře taženém koňmi na slavnost Trooping the Colour a nadšeně mávaly davům lemujícím ulici.

Když se pak všichni objevili na balkoně Buckinghamského paláce, na princovi bylo vidět, že ho oslavy nijak zvlášť netankují, chvílemi se nejspíš dost nudil. Proto vystřídal celou plejádu veselých i zpruzelých obličejů, mačkal si tváře a kousal se do ruky. Na maminku Kate v královském boxu dělal dlouhý nos, vyplazoval jazyk nebo jí zacpával pusu. Jindy si zase vylezl na sedačku, aby lépe viděl, nebo se po matce válel. Když navíc letouny vyletěly do vzduchu, zacpal si rukama uši a křičel. Aby byl v klidu, vzal si ho na klín táta William, ale ani u toho dlouho nevydržel. Nakonec zklidnil hormon až u dědy Charlese.

Co jste o Louisovi možná nevěděli

Váhový rekordman

Je to neuvěřitelné, ale třetí dítě útlé Kate bylo její nejtěžší. Se svými 3,8 kilogramy se stal Louis i nejtěžším novorozencem mezi následníky trůnu.

První slovo bylo Mary

Jedno z Louisových prvních slov bylo „Mary“, údajně prý kvůli tomu, že od malička asistoval mamince při vaření a ona často používala recepty z kuchařek známé spisovatelky Mary Berry. Kate prý Louisovi její jméno často opakovala a on si ho zapamatoval.

Miluje červenou řepu

Malý Louis nejvíc ze všeho miluje červenou řepu, kterou si jeho rodiče sami pěstují spolu s další zeleninou na své zahradě. Všechny děti prý jedí zeleninu a ovoce na kila a u malého prince jasně vede právě červená řepa!

Na Velikonoce jedině kravata

Velikonoční debut prince Louise přišel jen několik měsíců poté, co se poprvé připojil ke královské rodině na vánoční návštěvě kostela. A že mu to slušelo! Při velikonočních oslavách letos v dubnu byl princ vzorem dokonalého malého gentlemana.

Princ a princezna z Walesu vyladili své outfity spolu se všemi dětmi do odstínů modré. Princ Louis měl na sobě modré šortky a podkolenky se sakem a kravatou se vzorem jízdních kol. Jízdní kolo je jeho oblíbeným motivem u příležitosti jeho třetích narozenin s červeným kolem zapózoval na fotkách a byl z toho velký internetový hit. Ani tentokrát nezůstal pozadu a poskytl médiím celou škálu grimas, ale choval se přece jen daleko důstojněji, než na oslavách prababičky královny.

Dress code královské omladiny

Zatímco starší bratr George měl na sobě oblek s kravatou, princ Louis na událost vyrazil v šortkách. Pro chlapce z vyšších vrstev je v Británii typické, že v nižším věku nosí kraťasy, stejně jako to dělal George, než v posledních letech přesedlal na obleky. „Chlapci nosí šortky až do osmi let,“ řekla magazínu People Ingrid Seward, šéfredaktorka časopisu Majesty. „Je to velmi anglické,“ dodala. Princezna Charlotte zase oblékla květinové šaty britské návrhářky dětského oblečení Rachel Riley s modrými punčochami. Geny se zkrátka nezapřou a reprezentace královské rodiny je vždy na prvním místě.

Zdroj: Vlasta.cz, Profimedia, Magazin People

Související články