Zatímco někdo může jíst, co chce, a nepřibere, někdo je na tom přesně naopak. A teď tým z University of Cambridge našel vysvětlení. Respektive první důkaz, že část lidí má zpomalený metabolismus ve srovnání s průměrem a že za něj mohou změny v DNA. Svou práci zveřejnili v odborném časopise Cell, informoval o ní například také zpravodajský web BBC. 

Ovšem, pozor, ve skutečnosti jde o dost vzácnou potíž, kterou trpí nejvýše jeden člověk ze sta – často jde o jedince, který byl už coby malé dítě výrazně obézní. Vědci z cambridgeského Institutu metabolických věd došli k závěru, že myši, kterým chyběla jedna část DNA, konkrétně gen KSR2, snadněji přibírají.

Čtěte také

Když už si chcete dát pizzu, kupte si opravdu dobou nebo si ji upečte doma. Polotovar z mrazáku prostě nebude ani zdravý, ale ani dobrý

Čtěte také

Pizza z mrazáku ne! Proč nám škodí polotovary a průmyslově zpracované jídlo?

Za větší chuť k jídlu může poškozený gen

To samozřejmě automaticky neznamená, že to samé platí u lidí. Vědci proto následně zanalyzovali DNA více než dvou tisíc silně obézních pacientů. A zjistili, že někteří z nich rovněž mají vadný gen KSR2. Toto poškození vede hned ke dvěma věcem, člověk má vyšší chuť k jídlu a zároveň má pomalejší metabolismus. 

„Když má někdo tento gen poškozený, bude mít častěji pocit hladu a zároveň budete mít tendenci se málo hýbat, což může vést k rozvoji diabetu druhého typu už v relativně mladém věku,“ citoval server BBC vedoucí výzkumnici Sadaf Farooqiovou. Podle ní poškozený gen skutečně snižuje schopnost spalovat přijaté kalorie a může tak být vysvětlením obezity u některých lidí. 

Čtěte také

Mouku nahradit lze, obvykle ale za cenu přidání tuku

Čtěte také

Zdravé dorty neexistují! Nevěřte reklamám na low carb. Mají příliš mnoho kalorií

Poškozený gen KSR2 ovlivňuje způsob, jakým jednotlivé buňky reagují na signály, jako je například hormon inzulín, který ovlivňuje mimo jiné ukládání tuku v těle. Profesorka Farooqiová se rovněž vyjádřila v tom smyslu, že už není možné se vysmívat lidem, kteří jsou obézní a tvrdí, že mají pomalý metabolismus. Navíc, v mnoha případech mají obézní pacienti metabolismus naopak zrychlený, aby své velké tělo vůbec udrželi v chodu. 

Na druhu stranu, poškozený gen má jen asi procento lidí a ani to automaticky neznamená, že jsou všichni obézní. Podle autorů studie je nicméně možné, že zjištění povede k objevu nových léků na obezitu, které budou moci pomoci i lidem, kteří s váhou bojují z jiných příčin. 

Nejde o první objem genů souvisejících s obezitou, jsou známy například ty, které ovlivňují chuť k jídlu, ale nemají vliv na rychlost metabolismu. 

Čtěte také

Všeho s mírou, to platí i pro lepek

Čtěte také

Mýtus: Lepek střeva nezalepí ani se po něm netloustne. Proč má špatnou pověst?