Městský režim

Když se venku pohybujete jen při dojezdu do práce a domů, tedy když jste většinu času doma, tvář zatěžuje především střídání teplot.

Zdroj: Youtube

Vytvořte další ochrannou bariéru, kterou položíte mezi pokožku a denní krém. Sérum bude působit dvěma směry. Zabrání škodlivým útokům zvenku, ale také unikání hydratace z pokožky. Právě teď se také hodí, že sérum posílí účinek naneseného krému, protože na začátku chladné sezony, než si zvykne, potřebuje tvář maximum blahodárných látek. Sérum zvolte podle typu pleti, pak vám bude příjemné i konzistencí. Můžete se také podívat v drogerii, jestli krém, který právě používáte, není součástí kosmetické řady, která nabízí i sérum. Univerzálně pleť ocení sérum s přídavkem rostlinných olejů.

Rozdíl teplot venku a doma se teď pohybuje kolem dvaceti stupňů. Když se to projeví svěděním, červenáním pokožky, nebo když se dokonce začne loupat, žádá si pečující změnu. Buď dosud používaný krém nárokům nestačí, nebo by také mohl obsahovat složku, která pokožku dráždí. Najděte si náhradníka mezi specialisty pro citlivou pleť. Neobsahují agresivní látky, například voňavé nebo některé typy konzervantů. Naopak, často se do nich přidávají složky, které pleť zklidní a zmírňují i červenání.

Určitě přidejte do každodenního pečování oční krém. Zabráníte nejenom vysušování, ale také otékání a tvorbě tmavých kruhů. Okolí očí nebude svědit a nutit vás si oči mnout. Pokud vám krémování po ránu rozmazává řasenku, klidně krém používejte před usnutím.

(nejen) Na ven

Na delší procházce, když pracujete venku nebo chodíte venčit čtyřnohého mazlíčka, škodí pokožce nízké teploty a vítr.

Výživné krémy, všeobecně typické hutnější konzistencí, potěší při každodenním používání především suchou nebo zralou pokožku. Dají se ovšem také používat občas jako doplněk stávajícího krému, když vás čeká delší pobyt venku. Sílu a výdrž mají péče s olejem, který hlídá hydrataci, pohodu, ale také funguje jako kabátek chránící před mrazem.

Ani teď nepodceňujte sílu sluníčka. Budete-li venku déle než hodinu, sáhněte po ochranném filtru, i když bude pod mrakem. Když vyjdete ven bez filtru, nemusíte se zrovna spálit, ale nachytáte oxidanty, které urychlují stárnutí. Kombinace větru, zimy a sluníčka se viditelně projeví ztrátou vody. Obličej začne svědit, pálit, nebo se dokonce pokožka vysuší tak moc, že se bude loupat. Používáním denních krémů s UV filtrem udržíte rovnováhu pleti po celé chladné období.

Zkrášlování pokožky je teď trochu problém. Dvojvrstva hutnějšího krému a make-upu by totiž mohla pleť příliš dusit, dokonce i vést k pocení, které vyvolává nadměrné maštění a tvorbu pupínků. Tónovací krém, který mixuje pečující složky a maskující pigmenty, je tak akorát, snese i kombinaci s pleťovým sérem.

Dokonalost tváře opticky vylepšují speciální složky, které pracují s odrazem světla. Přidávají se například do pleťových balzámů, které mají intenzivnější konzistenci a složení vhodné pro aktuální období. Fungují jako denní krém, ale v silnější vrstvě pracují jako maska napravující škody a posilující kondici pleti.

ZDROJ: časopis Vlasta