Pokud jste v devadesátých letech nežili bez televize, její tvář vám nemohla uniknout. Uhrančivý pohled, tmavé vlasy a divoká povaha. Dneska slaví 46. narozeniny herečka a zpěvačka, kterou si navěky většina lidí bude spojovat s jednou rolí, a to rolí Milagros v telenovele Divoký anděl. Jak se změnila nejen ona, ale i další herečky z telenovel, které po revoluci ovládly televizní obrazovky?

Esmeralda

Psal se rok 1997 a na české televizní obrazovky vtrhla první mexická telenovela Esmeralda. Hlavní postavou byla chudá slepá dívka, která se zamilovala do zámožného, vysoce postaveného a především zasnoubeného Josého Armanda, což spustilo kolotoč všemožných událostí.

Jedno oko nezůstalo suché, když se ukázalo, že Josému a Esmeraldě v lásce už nic nebrání, a bradička se rozklepala i při scénce, kdy herečka jako zázrakem začala vidět a poprvé spatřila tvář svého milého. V roli Esmeraldy se představila mexická herečka Leticia Calderón, uhrančivého Josého si pak střihl Fernando Colunga. Z manželství s Juanem Colladou má Leticia dvě děti, starší syn Luciano (* 2004) se narodil s Downovým syndromem.

Divoký anděl

Kdo by si nepamatoval telenovelu Divoký anděl? Tu jsme s napětím sledovali v roce 1998. V hlavní roli argentinské telenovely s komediálními prvky, která vypráví příběh o chudé dívce z venkova Milagros, která začne pracovat v Buenos Aires a zamiluje se do svého šéfa Iva v podání herce Facundo Arana, nás bavila uruguayská herečka a zpěvačka Natalia Oreiro.

Spíše než herectví ji však po skončení seriálu uchvátila koncertní pódia a začala se naplno věnovat zpěvu. V roce 2000 vydala své debutové album s názvem Natalia Oreiro, o dva roky později pak album Tu Veneno. Deska Solamente Vos spatřila světlo světa až o deset let později, v roce 2012.

Zdroj: Youtube

V poslední době to však vypadá, že herectví přece jen nepověsila na hřebík úplně. V roce 2014 se objevila v seriálu Lynch, dva roky na to v seriálu Gilda, no me arrepiento de este amor a v roce 2021 si střihla roli v seriálu Amar después de amar. Na Netflixu je dokonce k vidění dokument o jejím životě a kariéře s názvem Natalia Oreiro: United States of Natalia.

Populární herečka a zpěvačka je také ekologickou aktivistkou a podporuje organizace jako Greenpeace a UNICEF. Své soukromí si však střeží. Na sociálních sítích jako jedna z mála hvězd není takřka vůbec aktivní. Dle dostupných informací je ale od roku 2002 vdaná za argentinského zpěváka Ricarda Molla, s nímž vychovává syna Merlína Atahualpu (* 2014).

Rosalinda

V roce 1999 přišpendlila české diváky k televizním obrazovkám mexická telenovela Rosalinda. Příběh pojednává o krásné mladé dívce, která pracuje v květinářství, aby si vydělala na živobytí a podpořila svoji rodinu. Jednoho dne se však setká s bohatým skladatelem Fernandem Josem, do kterého se zamiluje, později se za něho i provdá, a jak už to v těchto seriálech bývá, jejich láska je vystavena mnoha překážkám a zkouškám.

V hlavní roli se představila královna telenovel, mexická zpěvačka a herečka Ariadna Thalía Sodi Miranda, známá jako Thalía, která byla v minulosti dokonce několikrát nominována na cenu Grammy a Billboard Latin Music Awards. Od roku 2000 je manželkou bývalého prezidenta nahrávací společnosti Sony Music Entertainment Tommyho Mottoly, s nímž má dvě děti, dceru Sabrinu Sakaë (* 2007) a syna Matthewa Alejandra (* 2011).

Ošklivka Betty

Oblíbenou televizní zábavou v letech 1999-2001 byla komediální telenovela Ošklivka Betty. Hlavní postava Beatriz Aurora ‘Betty’ Pinzón Solanová pracovala v módním domě Eco Moda a jak už název seriálu napovídá, příliš krásná nebyla. Byla ale hodná, milá, pracovitá, zodpovědná a neuvěřitelně schopná, díky čemuž si ji lidé oblíbili. V soukromí se však cítila osamělá a toužila po lásce. I proto se platonicky zamilovala do toho nejméně dostupného muže, syna zakladatele módního domu, v němž pracovala. Nakonec však všechno dobře dopadlo, jelikož ošklivku si vzaly do parády kamarádky a vykouzlily z ní krásku, z níž nespustil oči ani její vytoužený syn majitele…

Telenovela s pohádkovým dějem se stala jednou z nejúspěšnějších v historii kolumbijské televize. Hlavní roli si střihla rodačka z Bogoty, Ana María Orozco Aristizábal, která svou televizní kariéru odstartovala už v roce 1983 seriálem Pequeños Gigantes. V roce 1999 se provdala za Juliána Arango, společně mají syna.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz wikipedia.org

Související články