Mezi hollywoodskými kráskami všech věkových kategorií i influencerkami, které určují světové módní trendy, je zdánlivě obyčejný culík aktuálně jedním z nejoblíbenějších účesů vůbec.

Možná si říkáte, že na culíku nemůže být rozhodně nic objevného. Vezmete gumičku, párkrát máchnete rukou a je hotovo. Tolikrát už vás zachránil, když jste si nestihla umýt vlasy nebo jste vyrazila do fitka, na brusle či na procházku a potřebovala jste, aby vlasy nepřekážely, takže vás rozhodně nemá co překvapit. 

Jenže! Aby culík opravdu vypadal jako ten, co nosí světové stars, je třeba dodržovat jasný postup a vzít si k ruce kromě hřebenu a gumičky i další „parťáky“, bez kterých zkrátka tenhle dokonalý look nikdy nevykouzlíte. Tak pojďme na to!

Čtěte také

Diane Keaton

Čtěte také

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton


Vsaďte na přípravu


Než se vrhnete do samotného česání culíku, připravte si k ruce tužidlo, také gel nebo vosk (záleží, co vám více vyhovuje), osvědčený lak na vlasy, žehličku pro závěrečný styling a pochopitelně výše zmiňovaný hřeben a pevnou gumičku. 

Čtěte také

Naučte se používat řasenku opravdu správně

Čtěte také

Řasenka: Jak si ji správně vybrat a jak se o ni starat, aby nevyschnula


Česání je základ


Pamatujte, že nikdy nevytvoříte bezchybný culík (ani jakýkoliv jiný uhlazený účes), když předtím vlasy důkladně nepročešete. Ideální je k tomu plochý kartáč, kterým snadno v předklonu pročešte vlasy téměř od kořínků až po konečky. Následně do nich naneste tužidlo, aby získaly kýženou strukturu, a znovu je velmi důkladně pročešte kartáčem. 

Čtěte také

Džegíny

Čtěte také

Džegíny že jsou mrtvé? Ani náhodou, dneska frčí i tregíny. Jak je nosit?


Jde se na to


A jde do tuhého! Vlasy pomocí kartáče učešte do culíku. Je jen na vás, jestli ho vytáhnete až vysoko na temeno hlavy nebo ho posadíte o něco níž. Pokud máte dlouhé vlasy, bude vysoko vyčesaný culík vypadat perfektně! Jakmile najdete ideální umístění, pevně vlasy zagumičkujte. 

Čtěte také

Výběr prádla se soustředí hlavně na praktičnost

Čtěte také

Po menopauze se vám zvětšila ňadra? Vyzkoušejte zmenšující podprsenku


Můj účes stále drží


Aby culík vydržel perfektní celý den, i když venku třeba trochu fouká, je důležité věnovat čas také důkladné fixaci. Nejlépe vám poslouží lak na vlasy, který máte vyzkoušený. Pokud budete experimentovat s novým, naneste ho jen malé množství a chvilku počkejte, jak moc účes zatvrdne. Když se vám bude zdát nedostatečně zpevněný, přidejte ještě jednu vrstvu. Pak přichází na řadu gel nebo vosk, který jste si v prvním kroku připravila. Pomocí prstů naneste tenkou vrstvu přípravku, kterým zkrotíte takzvané „baby hairs“. Účes musí být dokonale uhlazený. 

Čtěte také

Košilové šaty

Čtěte také

Kousky, které padnou v každém věku! Noste pruhované tričko a košilové šaty


Styling na závěr


Teď už si můžete s culíkem libovolně hrát. Přidat látkovou gumičku, zaplést ho v ledabylý cop nebo třeba navlnit délky pomocí žehličky či kulmy. Ozdobit ho můžete také tenkou čelenkou posetou perličkami nebo blýskavými kamínky, případně různými sponkami, které jsou v poslední době maximálně trendy. Z toho vyplývá, že i obyčejný culík může pokaždé vypadat neobyčejně!


PS: Do česání se vždy pouštějte až ve finálním outfitu, protože i to nejopatrnější převlékání svršku může účes poškodit, a vy budete muset začít znovu. 

Čtěte také

Maxi šaty ideálně v boho stylu

Čtěte také

Maxi šaty na léto. Jsou vzdušné a zakrývají téměř vše. Sexy budou v každém věku