Jaké jsou oblíbené květiny podle zvěrokruhu?

Všechny květiny zvěrokruhu mají hluboký význam, nicméně jednou z nejoblíbenějších astrologických květin, která se používá pro různé účely, je růže. Ta je nejen symbolem lásky, ale také značí odvahu, čistotu a vášeň. Jaká květina k vám tedy náleží podle data narození?

Beran: Zimolez a bodlák (21. března – 20. dubna)

Berani jsou vášniví, sebevědomí a motivovaní vůdci, kteří jsou také velmi věrní a čestní. K silné a odolné povaze Berana nejlépe pasuje zimolez, který vyrůstá brzy na jaře, často při nižších teplotách. Ohnivou osobnost dokonale reprezentuje také bodlák, který se vyznačuje krásnými červeno-fialovými květy.

Býk: Lilie (21. dubna – 21. května)

Býci jsou známí jako silní, romantičtí, loajální a spolehliví lidé. Milují relaxaci a rádi se obklopují bohatstvím, pohodlím a luxusem. Jsou také velmi ambiciózní a zaměřují se na dosažení svých cílů. Ideální květinou pro Býka je lilie.

Blíženci: Levandule (22. května – 21. června)

Blíženci jsou hraví, zvědaví, komunikativní a pohotoví. Jsou známí jako sociální motýli, kteří se rádi setkávají se svými přáteli a rodinou. Jejich energickou povahu dokonale reprezentuje výrazný tvar a charakteristická vůně levandule.

Rak: Bílá růže (22. června – 22. července)

Raci jsou známí jako měsíční děti, protože je to jediné znamení, kterému vládne Měsíc. Jsou pečující, loajální a intuitivní. Žijí v souladu se svými emocemi a nacházejí klid v tom, co znají. I proto k tomuto znamení nejlépe ladí bílé růže, které symbolizují čistotu, nevinnost a mladistvost.

Lev: Slunečnice (23. července – 22. srpna)

Lvi jsou sebevědomí, bystří a veselí. Milují žít naplno a nesnášejí nudu a lenošení. Pokud jste Lev nebo nějakého znáte, víte, že je baví být středem pozornosti – stejně jako slunečnice, která často překonává svým květem i barvou ostatní květy.

Panna: Chryzantéma (23. srpna – 23. září)

Žádné jiné znamení nevykazuje takovou loajalitu jako Panna. Tito lidé jsou známí jako perfekcionisté, kteří věnují velkou pozornost detailům. K tomuto hvězdnému znamení nejlépe sednou chryzantémy, které představují věrnost, lásku a přátelství.

Váhy: Růže (24. září - 23. října)

O Váhách je dobře známo, že jsou posedlé vším romantickým. Mají rádi harmonii a snaží se ji vkládat do všeho, co dělají. Mají okouzlující a soucitnou povahu. Jejich oddanost v lásce dokonale prezentuje růže.

Štír: Muškáty (24. října – 22. listopadu)

Štíři jsou vášniví, odvážní, tajemní a oceňují ty nejjemnější věci v životě. Potrpí si na lásku a intimní vztahy. Tajemnou osobnost Štírů dokonale odrážejí muškáty.

Střelec: Karafiáty (23. listopadu – 21. prosince)

Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, jsou optimističtí, veselí, silní a sebevědomí. Mají spoustu energie, dokáží být spontánní, milují lásku a dobrodružství. A všechno tohle dokonale symbolizuje karafiát.

Kozoroh: Maceška (22. prosince – 20. ledna)

Kozorozi jsou ambiciózní, silní a odhodlaní lidé. Bez ohledu na to, čemu čelí, jdou si za svým. Jejich milující a loajální povaha z nich dělá také skvělé přátele a životní partnery. Ideální květinou pro Kozoroha je maceška, která je známá jako „květina přemýšlení“. Odpovídá totiž sklonům tohoto znamení k hlubokému přemýšlení.

Vodnář: Orchidej (21. ledna – 19. února)

Vysoce intelektuální a kreativní Vodnáři jsou známí tím, že vyjadřují svou individualitu, a to i na úkor toho, co si ostatní myslí. Někteří Vodnáři jsou energičtí a společenští, zatímco jiní jsou citliví a klidní. Pasují k nim orchideje, které mají výstřední a jedinečný tvar.

Ryby: Leknín (20. února – 20. března)

Znamení Ryby je prezentováno dvěma rybami plujícími v opačném směru, což symbolizuje povahu rozdělenou mezi realitu a fantazii. Ryby jsou laskavé, kreativní, občas náladové a emocionální. Jejich květinou je duchovně čistý leknín.

Zdroj: vlasta.cz bloombarflowers.com/pages/zodiac-flowers

Související články