Spisovatel Josef Formánek: O abstinenci, osudu, víře v boha a touze po tichu

Spisovatel. Cestovatel. Táta a manžel. Abstinující alkoholik. Člověk, který začal věřit v Boha a objevil v sobě ticho. K ostatním se snaží být především laskavý. V nejnovější knize vypráví příběhy, které nevymyslel on, ale život. O pádech, vzestupech...

Pro úspěšné odstranění zácpy je důležité najít její skutečnou příčinu

Problémy s vyprazdňováním má většina lidí: Jaké jsou nejčastější příčiny zácpy

Podle posledních výzkumů trpí problémy s vyprazdňováním až 80 procent lidí po celém světě. Pro úspěšné odstranění zácpy je důležité najít její skutečnou příčinu. Není některá z následujících důvodem vašich trablů?

Vyrobte si vlastní ozdobný papír. Hmotu zpracujete tyčovým mixérem

Vyrobte si se svými dětmi vlastní papír. Prý ho před dvěma tisíci lety vynalezl ministr čínského císaře, šikovný Cchaj Lun. Možná to děti zvládnou i samy, jen jim budete muset pomoci ovládat tyčový mixér.

Nenechte se nalákat jen cenou... Přemýšlejte, které kousky oblečení opravdu potřebujete

Zdena (54): Kamarádka je závislá na second handu. Z bytu má skladiště

Poslední dobou přemýšlím o tom, kde končí hranice normálního a nastupuje problém. Může za to moje kamarádka Mirka, která si hromaděním věcí léčí splíny. Začínám se o ni bát.

Alena Němečková

Alena Němečková o moderních trendech. Kdo nejí medvědí česnek, je out

Jestlipak jste si všimli, že i mezi bylinkami existují módní trendy? Kdyby móda do světa bylinek nezavítala, moje vaření by byla nuda. Jako u oblečení. Občas to chce provětrat šatník, aby se z oblíbených kousků nestala uniforma.

Pozlacené náušnice

Vybírejte náušnice podle tvaru obličeje. Kdo může nosit kruhy a kdo visací šperk

Máte píchlé uši a náušnice patří k vaší každodenní výbavě? Pojďme si shrnout, jak si vybrat ty nejhezčí, které budou ladit s vaší tváří. O tom, že velkou roli hraje tvar obličeje, není pochyb.

Lubor Křížek chce přírodě vracet, co si od ní jako lidé bereme.

Lubor Křížek vrací do krajiny vodu. Systémy jezírek a tůněk regenerují přírodu

Znáte to. V krajině došla voda, když čaroděj zaklel Dešťovou vílu. Moudrý člověk ji vysvobodil, řeky a jezera se zas naplnily. V dnešní verzi příběhu je ovšem Lubor Křížek zároveň tím vílákem.

Fondánové narcisy

Fondánové narcisy: Vyrobte si krásnou dekoraci na ozdobení dortů a cupcaků

Narcisy jsou nádherné nejen na zahrádce, ale můžou vás inspirovat i jako ozdoba dortů, cupcaků nebo bábovek. Vyrobte si je z fondánu tak, jako to udělala dekorstylistka Denisa Bartošová.

Biser a Veronika Arichtevovi

Biser A. Arichtev: O Kukačkách, nových projektech, manželství a dětech

Biser A. Arichtev je podepsaný pod úspěšnými seriály Horákovi, Vyprávěj, První republika, Četníci z Luhačovic či Anatomie zrady o Emanuelu Moravcovi. Úspěch zažívá i s posledním projektem, který právě odvysílala Česká televize, seriálem Kukačky.

Bez pohybu to nepůjde

Nečekané chyby, které děláme, když se snažíme hubnout. Hlavně nerezignovat

Mám pro vás dvě zprávy. Nejdřív tu špatnou, ano? Hubnutí po čtyřicítce nebo padesátce je většinou mnohem těžší než předtím, ale to už nejspíše víte. Chyby se v tomto věku rozhodně neodpouštějí. A ta dobrá? Pořád to jde! Můžete shodit i deset či dvace...

Midi sukně

Odhalte lýtka, jaro je tady. Midi sukně mají zelenou. Zkuste letos áčkový střih

S přicházejícím jarem je namístě zkrátit sukně a přivítat teplejší dny jako správná žena. Pohodlných tepláků a legín se není třeba vzdát stoprocentně, ale občas stojí za to zahrát na elegantní sexy notu. Covid necovid…

Na základ můžete připevnit dekorace čistě přírodní nebo si pomoci i koupenými.

Jarní věnec: Vyrobte si doma dekoraci na dveře, použijte proutky břízy nebo vrby

Bylo by škoda zdobit si krásnými věnci dveře nebo okna jenom o Velikonocích a Vánocích, i když ty se k tomu přímo nabízí. Vždyť nejen že nás tvar kruhu chrání před zlými silami, jak věřily celé generace našich předků, ale může to být krása přímo neví...

Nedokážu ho opustit, i když bych to měla udělat

Martina (54 let): Neumím ho navždy odříznout, ačkoli život s ním byl peklo

Martina je máma dvou dospělých dětí, dneska už i dvojnásobná babička. S manželem a tatínkem dětí se rozvedli po osmi letech manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po několika milostných, ale nezávazných vzplanutích žila devět let s přítelem, a když...

Blanka Kovaříková

Fejeton Blanky Kovaříkové: Můj okouzlující tatínek a zlatá šedesátá

Když dneska přemýšlím, komu byl můj tatínek nejvíc podobný, nenapadá mě nikdo jiný než Miloš Kopecký. Snad by se na mě slavný herec nezlobil, že si ho takhle půjčuju, ale předpokládám, že by to přijal se svou příznačnou velkorysostí.

Hana Halfarová

Hana Halfarová o tom, jak mizí kouzlo vykání a proč nám může chybět

Můžeš!“ vyzve mě ve frontě na naší vesnické poště cizí postarší muž přede mnou. Ššššš, doznívá mi překvapeně hlavou – on mi tykal?! Pošlu dopis kamarádce (pořád je ještě píšu) a cestou domů přemýšlím, jestli a kam se nám to vykání vytrácí.